افزایش قابل توجه مرگ‌ و میر انسانی در اثر گرم شدن زمین

به نقل از ارث، محققان داده های ۷۳۲ منطقه در ۴۳ کشور را بررسی کردند که برای اولین بار سهم تغییرات آب و هوایی مربوط به انسان در تلفات ناشی از گرم شدن زمین را نشان می دهد.

آنها دریافتند که ۳۷٪ از کل مرگ های مربوط به گرما مربوط به گرم شدن کره زمین در تابستان های اخیر است و به عنوان مثال، گرم شدن مربوط به انسان در اکوادور و کلمبیا ۷۶٪ از مرگ های ناشی از گرما را تشکیل می دهد.

تا زمانی که در مورد تغییرات اقلیم، سازگاری یا اقدام صورت نگیرد، مرگ های ناشی از گرما ادامه خواهد یافت. تاکنون میانگین دمای کره زمین فقط حدود یک درجه سانتیگراد افزایش یافته است که در صورت عدم کنترل ادامه خواهد یافت.

کارشناسان تعداد مرگ های ناشی از گرما را به دلیل تغییر آب و هوا مربوط به انسان که در برخی از شهرهای خاص رخ داده است، محاسبه کرده اند.

این برآوردها شامل ۱۳۶ مرگ اضافی سالانه در سانتیاگو (پایتخت شیلی)، ۱۸۹ در آتن (پایتخت یونان)، ۱۷۲ در رم (پایتخت ایتالیا)، ۱۵۶ در توکیو (پایتخت ژاپن)، ۱۷۷ در مادرید (پایتخت اسپانیا)، ۱۴۶ در بانکوک (پایتخت تایلند)، ۸۲ در لندن (پایتخت انگلیستان)، ۱۴۱ در نیویورک (شهری در ایالات متحده) و ۱۳۷ در شهر هوشی مین ویتنام است.

محققان گفتند: این یافته ها نیاز به سیاست های قوی برای کاهش گرمایش در آینده و اجرای مداخلات برای محافظت از جمعیت در برابر عواقب ناگوار در معرض گرما را نشان می دهد.

پروفسور آنتونیو گاسپارینی، این محقق ارشد گفت: این بزرگترین مطالعه در مورد بررسی خطرات فعلی سلامتی ناشی از تغییرات آب و هوایی است، زیرا تغییرات آب و هوایی در آینده تنها اثر مخرب نیست و عواقب ناگوار فعالیت های انسانی در کره زمین بسیاری از مناطق را برجسته می کند و باید اکنون در این زمینه اقدام کنیم.

این بررسی در مجله Nature Climate Change منتشر شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.