تعطیلی کلیه مشاغل قزوین به جز مشاغل گروه یک تا اطلاع ثانوی

منوچهر حبیبی در ستاد مقابله با کرونای استان که در تاریخ ۲۶ تیرماه در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد،در مورد تعطیلی کلیه مشاغل قزوین اظهار داشت: با توجه به افزایش شیوع کرونا در استان قزوین، در حال حاضر در وضعیت قرمز کرونایی قرار داریم، بنابراین فعالیت همه مشاغل به جز مشاغل گروه یک ممنوع است. بنابراین فعالیت مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ ممنوع است و باید نظارت شود تا اطلاع ثانوی تعطیل باشند.

وی افزود: با توجه به شرایط موجود، کاهش حضور کارمندان در دستگاه های دولتی باید در دستور کار قرار گیرد، با هماهنگی مدیر دستگاه ها، یک سوم کارمندان باید در محل کار حضور داشته باشند، همچنین در دستگاههایی که فعالیت اساسی و ضروری دارند، ۵۰٪ از کارکنان باید حضور داشته باشند.

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین، گفت: در هر فضایی که جلسات و همایش ها برگزار می شود باید ظرفیت فضا در نظر گرفته شود و یک سوم ظرفیت فضا مطابق استاندارد تعیین شده توسط وزارت بهداشت برگزار شود. جلسات ویژه باید با فاصله برگزار شود. اما برگزاری جلسات غیرضروری ممنوع است.

وی با اشاره به تعطیلی کلیه مشاغل قزوین تاکید کرد: تالارهای پذیرایی باید تعطیل شود اگر کسی گزارش دهد که تالاری در حال فعالیت است، رئیس اتاق اصناف، دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت باید پاسخگو باشند، همچنین فرمانداران باید شهرستان خود را تحت نظارت قرار دهند و اگر گزارشی دریافت کنیم که عروسی در باغها برگزار می شود تخلف صورت گرفته و باید فرمانداران پاسخگو باشند و با متخلفان برخورد جدی شود.

حبیبی یادآور شد: برگزاری عروسی با ازدحام زیاد در خانه ها نیز ممنوع است و در صورت برگزاری باید دادستان وارد شود، همچنین جلسات ستاد کرونا و ستاد تنظیم بازار تحت هیچ شرایطی نباید تعطیل شود و آنها باید جلسات را به طور جدی برگزار کنند.

وی خاطرنشان کرد: رستوران ها همچنین باید بصورت بیرون بر کار کنند و کمیته بازرسی و نظارت باید عملکرد دستگاه ها را از نزدیک کنترل کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.