تعطیلی ظاهری مناسک حج باید به یک فرصت تبدیل شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: تعطیلی ظاهری مناسک حج باید به یک فرصت تبدیل شود، چرا که حقیقت حج تعطیل شدنی نیست. حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با مدیران سازمان حج و زیارت استان، از حج به عنوان یک وظیفه بزرگ یاد کرد و گفت: حج، محل تجمع ارزشهای اسلامی و نمودار کوچکی از جامعه اسلامی برتر است.

وی افزود: حج مظهر تمدن جدید اسلامی، نمایش بندگی، اخلاق و عامل وحدت اسلام و مسلمین است.

وی با تأکید بر تبیین آثار و برکات حج در میان زائران و خادمان کاروان ها، اظهار داشت: در این شرایط که به دلیل شیوع ویروس کرونا، انجام مناسک حج تعطیل شده است، باید اسرار حج آشکار شده و باید به تردیدها در این زمینه پاسخ داده شود.

حجت الاسلام آل هاشم با تأکید بر تولید محتوای چندرسانه ای با شکوه با طرح های جدید و ابتکاری، گفت: با کمک علما و محققان دینی، باید یک شبکه ارتباطی بین مسلمانان ایران و سایر کشورها ایجاد شود.

وی ضمن ظاهری بودن تعطیلی مناسک حج و با اشاره به برکات حج، گفت: به برکت انجام مناسک حج، آگاهی و دانش آدمیان افزایش یافته و زمینه رفع گناهان فراهم می شود.

وی با استناد به روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان، خاطرنشان کرد: افزایش روحی، رشد فضایل اخلاقی و توجه بیشتر به مسئله ظهور و مهدویت از دیگر برکات حج است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.