احتمال تعطیلی دو هفته ای تهران به خاطر کرونا و آلودگی هوا

رئیس شورای شهر تهران ضمن اشاره به ۱۵۰ نفر شدن آمار روزانه فوتی‌های کرونا در تهران، بر تعطیلی کامل دو هفته ای تهران برای کنترل کرونا و آلودگی هوا تاکید کرد و گفت که اگر این کار را نکنیم از پس موج سوم بر آمدن غیر ممکن خواهد بود.

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، محسن هاشمی پیش از آغاز جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اعلام کرد: هنوز کرونا در صدر اخبار است، چراکه به صورت طوفانی عمل می کند و با اینکه در برخی از کشورها صحبت از موج دوم است اما در کشور ما شاهد شیوع موج سوم هستیم.

رئیس شورای شهر تهران همچنین تاکید کرد که متاسفانه وضعیت در کشور خوب نیست و فوتی ها در کشور نزدیک به ۳۰۰ نفر و تعداد مبتلایان به حدود ۵۰۰۰ نفر رسیده است و در تهران نیز این عدد به ۱۵۰ فوتی نزدیک شده است.

محسن هاشمی ضمن اشاره به این موضوع که طبق آمارهای به دست آمده باید اقدامات بیشتر و جدی تری از آنچه تاکنون از سوی ستاد کلی اتخاذ شده، صورت گیرد اضافه کرد: این جور عملکرد و برنامه ریزی به نظر می رسد جواب نداده و توصیه این است که به فکر تعطیلی کامل دو هفته ای نه برخی صنوف در تهران و برخی کلانشهرها باشیم و اگر اینکار را نکنیم به نظر می رسد نتوانیم از پس موج سوم بربیایم.

وی همچنین ضمن اشاره به ایجاد آلودگی هوا در فصل پاییز به دلیل تردد خودروها و تاثیر آن بر ایمنی و سلامت گروه های مختلف، به گرانی و دغدغه معیشت و بهداشت روان مردم اشاره کرد و اظهار کرد: متاسفانه مردم هم استرس گرانی دارند و هم امکان تغذیه مناسب ندارند و حالا هم الودگی هوا تشدید شده و در کنارش هم کرونا هست.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اختلاف نظرهای سیاسی و با بیان این که « وقتی روزنامه و سایت ها را چک می کنیم می بینیم دائم به هم متلک پراکنی بیهوده می کنند» گفت: فکر میکنیم این متلک ها بچه گانه است و باید فکر اساسی کنند.

هاشمی در نهایت پیشنهاد داد تا ۲ هفته حداقل تهران را تعطیل کنند، در مورد آلودگی هوا افزود: ما در آبان ماه  در پی شیوع آلودگی هوا طرح ترافیک را تشدید و آن را از  درب خانه اجرا می کردیم و حالا هم باید این کار را مجددا انجام داد و اگر تعطیل شود حمل و نقل عمومی خلوت می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.