کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان مازندران

به گزارش چاپار نیوز و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در مازندران باعث رضایت بوده و نشان از آن دارد که مجددا پروتکل های بهداشتی توسط مردم رعایت می گردد. به نظر می رسد که محدودیت های جدید کرونایی در این استان سبب شده تا میزان ابتلا به این ویروس تا حد مناسبی کاهش یابد. در حال حاضر تعداد ۷۹۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان مازندران بستری هستند.

سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در رابطه با کاهش آمار تعداد مبتلایان به کرونا در این استان اعلام کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۰۱ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی اینگونه ادامه داد: ظرف همین مدت تعداد ۱۰۵ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ضمن اشاره بر این مورد که هم اکنون ۶۴۳ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند، خاطر نشان کرد: از این تعداد ۱۵۵ نفر با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

آمار مبتلایان به کرونا ویروس در بابل

بر طبق آمار منتشر شده از روابط‌ عمومی و امور بین ‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، هم اکنون ۱۴۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری می باشند.

بر طبق گزارش این دانشگاه در شبانه روز گذشته به تعداد ۲۰ بیمارجدید بستری و ۲۱ بیمار هم مرخص شدند. این در حالی است که ۳۹ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

در حال حاضر تعداد ۷۹۲ بیمار مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان های تحت حمایت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری می باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.