تصمیم نهایی AFC در مورد نحوه برگزاری مرحله پایانی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲

به گزارش چاپارنیوز، انتظار می رود تصمیم نهایی AFC در مورد نحوه برگزاری مرحله پایانی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و همچنین محل برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا را اعلام کند.

پنجشنبه گذشته، مهلت فیفا برای ۱۲ تیم راه یافته به مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در آسیا برای انتخاب ورزشگاه های میزبانی به پایان رسید، در حالی که دیروز (یکشنبه) مهلت AFC برای میزبانی فینال لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسید.

یک منبع در مورد تصمیم نهایی AFC گفت: AFC با مشورت فیفا، درخواست های ۱۲ تیم راه یافته به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی را بررسی می کند و پذیرش یا رد این برنامه ها را ظرف ۱۰ روز رسما اعلام می کند. اگر این کشورها شرایط میزبانی را نداشته باشند، باید کشور ثالثی را برای میزبانی پیشنهاد دهند، اما در صورت شیوع ویروس کرونا، کنفدراسیون فوتبال آسیا این امکان را دارد که بازی ها را به صورت متمرکز و به میزبانی یک کشور برگزار کند.

تیم ملی فوتبال ایران در انتخابی جام جهانی با عراق، کره جنوبی، امارات، سوریه و لبنان هم گروه است، در حالی که ایران در لیگ قهرمانان آسیا نیز سه نماینده دارد تا جایی که استقلال برابر الهلال عربستان، پرسپولیس برابر استقلال تاجیکستان و تراکتور به مصاف النصر عربستان می روند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.