تصمیمات مجلس برای خروج ایران از برجام و قطع همکاری با آژانس

در پی به شهادت رسیدن دانشمند عالی رتبه کشور، اینک اراده مجلس معطوف به خروج ایران از برجام خواهد بود.

محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۹ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در خصوص نشست غیرعلنی امروز گفت: جلسه مجلس شورای اسلامی امروز از ساعت ۸ صبح به صورت غیرعلنی در ارتباط با حادثه تلخ و جانسوز شهادت شهید فخری زاده و حوادث تلخ گذشته در ترور دانشمندان هسته ای و حادثه نطنز تشکیل شد.

به گزارش سایت چاپار نیوز؛ این مقام مسئول در خصوص تصمیمات مجلس برای خروج ایران از برجام گفت: نمایندگان به طور مفصل در این باره بحث کردند و ان شاءالله مصوبات و توافقات جلسه غیرعلنی امروز در جلسات علنی این هفته به اطلاع مردم خواهد رسید.

محمدباقر قالیباف از طرح نمایندگان برای لغو اجرای پروتکل الحاقی در رابطه با بازرسی‌ بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تأسیسات هسته‌ای ایران خبر داد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به نشست غیرعلنی امروز مجلس در رابطه با خروج ایران از برجام اعلام کرد: در این جلسه موضوع ترور شهید فخری زاده مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نمایندگان نقطه نظر خود را پیرامون این حادثه تلخ مطرح کردند.

سلیمی همچنین گفت: جمع‌بندی جلسه این بود که مجلس به روند بازرسی‌های آژانس خوشبین نیست و به بازرسان این سازمان مشکوک است چرا که منشأ بسیاری از اتفاقات تلخ و ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان را همین رژیم بازرسی‌های آژانس می‌داند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: بر همین اساس تصمیم گرفته شد طرحی تهیه و به تصویب برسد که طبق آن اجرای پروتکل الحاقی در مورد بازرسی‌های آژانس از تأسیسات هسته‌ای کشورمان لغو شود. اجرای پروتکل الحاقی از ابتدا هم داوطلبانه بوده که بر اساس این طرح باید لغو شود. پاس گل هایی که ما در بحث بازرسی‌ها به آژانس می‌دهیم هیچ نتیجه مثبتی برای ما نداشته و تنها ثمرش ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان بوده است.‌ به احتمال زیاد طرح لغو اجرای پروتکل الحاقی در همین هفته در دستورکار مجلس قرار خواهد گرفت و به همین خاطر ممکن است صحن مجلس یک جلسه بیشتر داشته باشد.

آغاز غنی سازی ۲۰ درصدی، خروج ایران از برجام و قطع همکاری با آژانس

فریدون عباسی دوانی نماینده کازرون در مجلس شورای اسلامی نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:

« خون شهید والامقام ‎ فخری زاده هندسه حرکت ‎مجلس انقلابی در کارزار هسته ای را دچار تغییر می کند.
و اینک اراده مجلس معطوف به چهار موضوع محوری خواهد بود. که شخصا پیگیر آنها خواهم بود.

۱)آغاز غنی سازی ۲۰ درصد
۲)اخراج کلیه بازرسان آژانس
۳)قطع همکاری ایران با آژانس
۴) خروج ایران از برجام»

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای خبر به شهادت رسیدن محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در جریان عملیات تروریستی تایید و اعلام کرد: « بعدازظهر روز جمعه عناصر تروریست مسلح خودرو حامل رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند. در جریان درگیری تیم حفاظت ایشان با تروریستها آقای محسن فخری زاده به شدت مجروح شد و بیمارستان منتقل گردید. متاسفانه تلاش تیم پزشکی برای احیاء ایشان موفق نبود و این مدیر خدوم و دانشمند پس از سال ها تلاش و مجاهدت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.»

1 نظر
  1. علی قدسی می گوید

    بسمه تعالی دشمن بایدهمیشه دستش رازی تیغ ماببیندتادست به شرارت نزند وقتی یک نفرجاسوس اسرائیلی را باسه نفرگروگان ایرانی که مرتکب جرمی نشده اندمعاوضه میکنیم آنهاشیرمیشوندوخیالشان راحت می‌شودکه بدون هیچ تلفاتی می توان عمل بزن دررو راانجام بدهدبنابراین عدم تبادل جاسوس جنبه بازدارندگی جنایتکاران دارد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.