نامه ۷۵ قانون‌گذار دموکرات آمریکایی به ترامپ برای تسهیل تحریم‌ ها علیه ایران

به گزارش چاپار، نشریه «فارین پالسی» گزارش داد که شماری از قانون گذاران دموکرات آمریکایی در نامه ‌ای به دولت دونالد ترامپ رئیس ‌جمهوری آمریکا، خواستار تسهیل تحریم‌ ها علیه ایران و کشورهای دیگر شدند.

بر اساس این گزارش، قانون‌ گذاران دموکرات‌ های کنگره در برابر طرح دولت ترامپ برای تشدید تحریم‌ ها علیه ایران و کشورهای رقیب آمریکا مقاومت کرده و از وی خواستند تا از خود انعطاف نشان دهد.

این قانون‌ گذاران با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، از دولت ترامپ خواسته ‌اند ضمن تسهیل تحریم‌ ها علیه ایران اجازه دهد کمک‌ هایی برای مقابله با پاندمی به این کشورها فرستاده شود.

«خسوس گارسیا»، «الیزابت وارن» و عده‌ای از قانون ‌گذاران دموکرات دیگر طی نامه‌ ای به «استیو منوچین» وزیر خزانه ‌داری و «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا خواستار صدور مجوز موقت جهانی برای ارسال کیت ‌های آزمایش کرونا و تجهیزات حفاظتی شدند.

در این نامه تاکید شده است که ممنوعیت کاهش ارسال تجهیزات پزشکی به ایران و کشورهای دیگر، نه تنها باعث واکنش نشان دادن موثر به شیوع این ویروس در سراسر جهان نمی ‌شود، بلکه با منافع ملی آمریکا نیز هم در مساله مهار کرونا و هم مسائل دیگر هم‌ سو نخواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.