دو تبعه هندی در قزوین تست کرونای آن ها مثبت اعلام شد

علیرضا مهرعلیان در مورد کرونای دو تبعه هندی در قزوین اظهار کرد: طی یک ماه گذشته ۲ نفر هندی وارد شهرستان قزوین شدند و دریکی از هتل‌های قزوین اسکان پیدا کردند، یکی از آن‌ها ۲۷ ساله است که به دعوت یک شرکت دارویی در استان البرز به ایران آمده است، وی در هند و قبل از ورود به ایران تست کرونا داده است و نتیجه آن منفی بوده و بعد از رسیدن به فرودگاه مستقیم به محل اقامت خود در قزوین می‌آید.

او افزود: نفر دوم نیز ۴۶ ساله است که به دعوت همان شرکت ۲۸ فروردین وارد ایران شده است، تست این فرد نیز منفی بوده، اما بعد از این که از وی در شرکت تست گرفته می‌شود،؛ نتیجه تست مثبت می‌شود و فرد به بیمارستان امام علی (ع) کرج منتقل می‌شود اما بستری نمی‌شود و با آمبولانس به هتل محل اقامت خود در قزوین می‌آید.

رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان استان قزوین بیان کرد: تست فرد برای تشخیص اینکه کرونای هندی است یا خیر به تهران ارسال‌شده است، کلیه مسافران و پرسنل محل اقامت این فرد نیز تست کرونا دادند که نتیجه تست آن‌ها منفی بود و در حال حاضر مرکز اقامت وی قرنطینه نشده ولی اجازه ورود و پذیرش مسافر جدید داده نشده است.

او تصریح کرد: در حال حاضر تست هر دو تبعه هندی در قزوین مثبت شده و بررسی‌های کامل صورت گرفته اما نوع کرونای این افراد در حال بررسی است.

به گزارش چاپارنیوز، بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ۲۴ ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴۹۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان قزوین شناسایی و ۱۲۷ نفر نیز در این مدت بستری شدند. با احتساب این تعداد بستری‌ها، کل بیماران بستری در سطح بیمارستان‌های استان قزوین به ۵۶۷ نفر رسید، ۱۰۲ نفر از بیماران نیز در این مدت از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بیماران بدحال و متصل به دستگاه‌های کمک تنفسی ۴۳ نفر بوده و ۷ فوتی با علائم قطعی کرونا گزارش شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.