تساوی الشرطه و استقلال صعود را به هفته پایانی کشاند!

0 17
به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، در چارچوب رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، دو تیم ایرانی و عراقی در تاریخ ۳۰ شهریور ۹۹ به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با تساوی الشرطه و استقلال با نتیجه یک بر یک پایان یافت تا تکلیف صعود کننده جدول گروه A رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به هفته آخر کشیده شود.

نیمه نخست

بازی در اوایل نیمه اول تعادل خوبی را در پیش گرفته بود و دو تیم سعی در محک زدن یکدیگر داشتند.

اولین و جدی ترین موقعیت توسط تیم الشرطه عراق صورت گرفت. ضربه سر فیاض در دقیقه ۹ از روی نقطه کرنر، با واکنش سید حسین حسینی رو به رو شد و بازی با تساوی بدون گل ادامه یافت.

بعد از مدتی بازیکنان استقلال مقداری پیش روی کردند تا به سمت دروازه الشرطه حمله کنند اما تعلل مهاجمان مانع ایجاد فرصت برای این تیم ایرانی شد.

پس از جلو آمدن استقلال، باز هم الشرطه بازی را به دست گرفت و روی دروازه استقلال موقعیتی برای گل ساخت و شوت فیاض در دقیقه ۱۵، مجددا با واکنش سید حسین حسینی همراه گشت و در نهایت مدافعان آاستقلالی، توپ را از منطقه خطر دور کردند.

بعد از گذشت چند دقیقه، الشرطه توپ و میدان را بیشتر تحت تسلط خود گرفت و توانست موقعیت های بیشتری برای رسیدن به پیروزی ایجاد کند. مزهر بازیکن تیم الشرطه عراق در دقیقه ۲۴ با حضور در محوطه جریمه استقلال، شوتی به سمت دروازه نشانه گرفت که با اختلاف از بالای دروازه تیم استقلال به بیرون رفت.

الشرطه عراق در دقیقه ۲۶ توانست اولین و تنها گل خود را کسب کند. در ادامه حملات الشرطه، فیاض روی یک ضربه کرنر و با یک ضربه سر موفق شد دروازه استقلال را بگشاید و نتیجه بازی یک بر صفر به سود تیم عراقی پیش برود.

پس از گلی که استقلال دریافت کرد، آبی پوشان تلاش خود را چند برابر به کار گرفتند و  با جلو کشیدن به سمت محوطه جریمه حریف، سعی کردند موقعیت هایی را برای جبران گل خورده شده ایجاد کنند حداقل نیمه اول با تساوی الشرطه و استقلال به پایان برسد ولی باز هم این تیم نتوانست فرصتی را به ثمر برساند و این تیم الشرطه عراق بود که بر بازی مسلط شده بود و توانست برای گل دوم دوباره روی دروازه استقلال موقعیت ایجاد کند.

در دقیقه ۳۳ شوت فیاض در پشت محوطه جریمه استقلال، با برخورد به تیر دروازه به شکلی خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت.

اولین موقعیت استقلال در دقیقه ۳۵ رقم خورد. آبی پوشان با حمله به سوی محوطه جریمه الشرطه صاحب موقعیتی طلایی شدند و پاس غفوری پشت محوطه جریمه حریف عراقی، شوت آرش رضاوند را به همراه داشت که این توپ با اختلافی کم از کنار دروازه الشرطه به بیرون رفت.

در نهایت تلاش دو تیم برای به ثمر رساندن گل بیشتر، نتیجه ای نداشت و این بازی در نیمه اول با برتری یک بر صفر الشرطه عراق به پایان رسید.

گزارش بازی الشرطه و استقلال

نیمه دوم

با آغاز نیمه دوم، شرایط برای استقلال بهتر رقم خورد و آبی پوشان تواسنتند توپ و میدان را تحت کنترل خود دربیاورند و موقعیت های نصفه و نیمه ای روی دروازه حریف داشته باشند.

در دقیقه ۵۲، استقلال با ارسال آرش رضاوند از سمت راست محوطه جریمه الشرطه، صاحب فرصتی مناسب برای به تساوی کشاندن نتیجه بازی با الشرطه شد و مهاجمان استقلال نتوانستند از این فرصت استفاده کنند، در ادامه تلاش میلیچ به یک کرنر برای شاگردان نامجو مطلق ختم شد.

مهدی قایدی در دقیقه ۵۷، روی یک حرکتی ترکیبی عالی،راه را به سمت محوطه جریمه الشرطه باز کرد و شوت محکم این بازیکن واکنش دروازه بان حریف را به همراه داشت تا بازی همچنان با برتری یک گله حریف عراقی پیش برود.

استقلال پس از ایجاد چند فرصت نصفه و نیمه، بالاخره در دقیقه ۶۷ به گل رسید. فرشید اسماعیلی با حضور در محوطه جریمه، شوتی روانه دروازه حریف کرد که دفع ناقص دروازه بان الشرطه را به همراه داشت اما مطهری موفق شد از دفع ناقص دروازه بان استفاده کند و گل تساوی الشرطه و استقلال را به ثمر برساند.

بعد از این گل، استقلال به طور کامل روی توپ و میدان مسلط شد و با ایجاد حملات متعدد سعی در باز کردن دوباره دروازه داشت اما موقعیت های ایجاد شده برای آبی پوشان راه به جایی نبرد.

استقلال با وجود اینکه روی بازی مدیریت داشت اما نتوانست گل برتری را به ثمر برساند و همچنین الشرطه نیز در اواخر بازی نتوانست کاری از پیش ببرد و در نهایت بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا دو تیم با کسب یک امتیاز زمین بازی را ترک کنند.

با تساوی تیم الشرطه و استقلال، آبی پوشان ۲ و الشرطه عراق ۵ امتیازی شدند و جایگاهشان در جدول بی تغییر ماند. الشرطه دوم و استقلال، سوم هستند. به این ترتیب، تکلیف صعود کنندگان جدول گروه A به هفته آخر کشیده شد.

ترکیب الشرطه: احمد باسل، کرار عامر العباسی، سعد ناطق الناجی، علی فائز عطیه، مروان حسین (دقیقه ۶۲- جبار شاوکان)، مازن فیاض، محمد مزهر (دقیقه ۶۲-  جلال)، علی مهاوی، حسین خادم، سعد عبدالعامر و جاسم محمد.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، عارف غلامی، وریا غفوری، هروویه میلیچ، مسعود ریگی، آرش رضاوند (دقیقه ۵۸- ارسلان مطهری)، فرشید باقری (دقیقه ۴۶- علی کریمی)، فرشید اسماعیلی، مهدی قایدی و شیخ دیاباته.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.