تزریق واکسن به پاکبانان جیرفتی در سامانه تزریق ثبت شد

دکتر “اصغر مکارم” در گفت وگویی، از تزریق واکسن به پاکبانان جیرفتی بر اساس آمار شهرداری خبر داد و گفت: با توجه به گردش ویروس کرونا در جامعه، مهمترین مرحله برای در امان ماندن از این بیماری، پیروی از دستورالعمل های بهداشتی است که بخش بیشتر این پروتکل ها در جامعه مربوط به اصناف است.

وی با بیان تزریق واکسن به پاکبانان جیرفتی و اینکه آمار ابتلا به بیماری کرونا در منطقه جنوب کرمان در حال افزایش است و تعداد افراد بستری در بیمارستان از ۷۰ نفر فراتر رفته و این بدان معناست که ما با خیز بزرگی از بیماری روبرو شده ایم، افزود: این آمار بیشتر مربوط به خانواده است که به دیدارهای نوروزی و دورهمی ها مربوط می شود و راه دیگری نداریم و باید در شرایط فعلی سخت گیر باشیم.

مکارم تعامل بین بخشی را برای غلبه بر امواج سهمگین کرونا مؤثر دانست و گفت: ما یک پیک کووید ۱۹ را در منطقه تجربه کردیم که به دلیل همکاری ها و در کنار آن رعایت مردم، شاهد موج کمتری بودیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به آخرین وضعیت تزریق واکسن کووید ۱۹ به کادر درمان، گفت: با توجه به کمبودهای موجود در توزیع واکسن در کشور، تاکنون کمتر از ۲۵ درصد از ۴۶۰۰ نفر کادر درمان دانشگاه که برای دریافت واکسن در اولویت هستند، واکسینه شده اند که با ارسال بیش از ۳۰۰۰ دوز واکسن در این هفته به دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، بخشهای مربوط به بهداشت و درمان این دانشگاه واکسینه می شوند.

وی واکسیناسیون گروه های پرخطر را اولویت بعدی عنوان کرد و گفت: با وجود واکسن ایرانی، تمام اقشار جامعه به منظور کنترل بیماری به مرور واکسینه می شوند.

مکارم با اشاره به عدم امکان تداخل در تزریق واکسن و انجام واکسیناسیون طبق جدول تعریف شده، گفت: ما نمی توانیم اولویت ها را تغییر دهیم و واکسیناسیون با توجه به اولویت های تعیین شده از طرف وزارتخانه، تزریق می شود.

وی از واکسیناسیون پاکبانان در جیرفت خبر داد و افزود: طبق آماری که با شهرداری جیرفت هماهنگ شده، تعدادی واکسن بر اساس کارت شناسایی و ثبت در سامانه به پاکبانان تزریق شد و اولویت ها برای ما مشخص است و با حساسیت باید گزارش تزریق های انجام شده فرستاده شود تا سهمیه بعدی واکسن مجدد دریافت شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.