تزریق واکسن آنفلوآنزا بر مهار ویروس کرونا تاثیر دارد یا خیر؟

0 14

به گزارش چاپار نیوز، ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص تاثیر تزریق واکسن آنفلوآنزا بر مهار ویروس کرونا اعلام کرد: تزریق واکسن آنفلوآنزا به صورت مشخص تأثیری بر روی مهار ویروس کرونا ندارد.

ارسلان سالاری ضمن اشاره به اینکه هم اکنون هیچ داروی موثری برای درمان قطعی بیماری کووید ۱۹ ساخته نشده است، در رابطه با تاثیر تزریق واکسن آنفلوآنزا بر مهار کرونا ویروس گفت: کرونا بیشتر از آنچه که مردم تصور می کنند خطرناک است و نباید با زدن واکسن همچون آنفلوآنزا مجددا شاهد عادی انگاری برخی از مردم از جمله بیماران زمینه ای باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پاسخ به پرسش «آیا با تزریق واکسن آنفلوآنزا از شر کرونا در امان می مانیم؟» اظهار کرد: تزریق واکسن آنفلوآنزا به صورت مشخص تأثیری بر روی مهار ویروس کرونا ندارد.

وی با تکید بر اینکه واکسن آنفلوآنزا مطابق هرساله خریداری و در استان موجود است، بیان کرد: بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزا را بین ۱۵ شهریور تا ۱۵ مهرماه اعلام کرد.

ارسلان سالاری توصیه کرد که بیماران دیابتی، افراد دارای فشار خون، مصرف کنندگان طولانی مدت داروی کورتن، افراد با چاقی مزمن و کودکان بیمار زیر پنج سال حتماً واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن اشاره به این مورد که همه باید کمک کنند تا شمار مبتلایان به کرونا ویروس کاهش پیدا کند، اعلام کرد: مردم نباید به زدن واکسن آنفلوآنزا اکتفا کنند؛ بلکه بهترین راه برای مبتلا نشدن به کرونا استفاده از ماسک، شستن مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی است.

سالاری از حضور بسیار زیاد و قابل توجه مسافران در استان گیلان و بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا اظهار ناراحتی کرد و در پایان گفت: تجمع مسافران و گردشگران در پارک ها و فضاهای سبز استان در تعطیلات اخیر و اقدام آنان برای برپایی چادر اقدامی علیه سلامت عمومی همه مردم است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.