ترامپ جو بایدن را عامل نفوذ چین در کشور خطاب کرد

0 13

به گزارش سایت خبرگزازی چاپار نیوز، ترامپ بار دیگر پیروزی بایدن در انتخابات را به معنای آزادی چین برای نفوذ و مداخله در امور این کشور توصیف کرد.

دونالد ترامپ ساعاتی بعد از برنامه انتخاباتی اش در ایالت پنسیلوانیا در توییتر خود نوشت: این انتخابات یک انتخاب ساده است؛ اگر بایدن برنده شود، چین پیروز می‌شود. هنگامی که ما برنده شویم، شما برنده می‌شوید، پنسیلوانیا برنده می‌شوید و آمریکا برنده می‌شوید!

ترامپ همچنین در پیام دیگری نوشت: سال‌ها شما یک رئیس جمهور داشتید که از جانب آمریکا عذرخواهی می‌کرد- اکنون یک رئیس جمهور دارید که برای آمریکا ایستادگی می‌کند، و برای پنسیلوانیا می‌ایستد؛ بنابراین دوستان، خانواده و همسایگان خود را برداشته، به بیرون بروید و رای دهید!

دونالد ترامپ مدت زیادی است که پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را عامل ایجاد فضایی برای گسترش نفوذ چین در این کشور خطاب می‌کند. او خود از زمان روی کار آمدن رفتار ظالمانه ای در قبال دولت چین داشته و در چهار سال اخیر نیز بر سر موضوعات بسیاری از تعرفه تجاری گرفته تا شیوع کرونا این کشور را هدف حملات خود قرار داده است. اختلافات بین پکن و واشنگتن از جنگ تعرفه‌ای و تجاری آغاز گردید و به جنگ کنسولی در چند ماه اخیر بدل گشت. بزرگترین دلیل این اتفاق نیز سیاست‌های ضدچینی ترامپ می باشد که روابط دو کشور را روز به روز پر تنش تر می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.