ترامپ انصارالله را به عنوان گروه تروریستی اعلام کرد

به گزارش چاپارنیوز و به نقل از نشریه فارین پالسی، دونالد ترامپ تصمیم دارد تا در روزهای پایانی دولت خود، انصارالله یمن را به عنوان گروه تروریستی اعلام نماید.

تعدادی از منابع دیپلوماتیک در این زمینه اعلام کردند که دولت ترامپ آماده است پیش از ژانویه ۲۰۲۱ میلادی، اقدام علیه انصارالله را اجرایی کند.

به نظر می رسد که اعلام کردن انصارالله توسط ترامپ به عنوان گروه تروریستی با وضع نهادهای امدادرسانی مغایرت داشته و بیشتر با هدف فشار بر ایران و مانع تراشی برای دولت آینده آمریکا انجام شده است.

در ادامه گزارش این نشریه ذکر شده است که این تصمیم ترامپ می تواند باعث ایجاد اختلال در روند تلاش های بین المللی برای ارسال کمک ها به یمن گردد و همچنین سبب توقف تلاش های صلح طلبانه سازمان ملل برای واسطه گری بین انصارالله و دولت مستعفی یمن شود.

سازمان ملل متحد و سازمان های امدادی بین المللی اقداماتی را در جهت منصرف کردن آمریکا از این تصمیم، انجام داده است اما اجرایی شدن این تصمیم باعث می شود تا مایک پمپئو در سفرهای خود به سرزمین های اشغالی، عربستان و امارات در موضع پیروزی قرار بگیرد.

یک منبع دیپلماتیک در این باره اعلام کرد که آمریکا از مدت ها قبل برای اجرایی شدن این تصمیم تلاش می کنند، اما پمپئو خواستار تسریع این روند می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.