ترامپ اسناد محرمانه مربوط به مداخله انتخاباتی روسیه و هیلاری کلینتون را منتشر کرد

0 14

به گزارش چاپار نیوز و به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه بیان کرد که تمامی اسناد مربوط به تحقیقات فدرال در رابطه با مداخله انتخاباتی روسیه و استفاده هیلاری کلینتون از سرور شخصی برای ایمیل‌های دولتی را از حالت محرمانه خارج نموده است.

دونالد ترامپ شامگاه سه‌شنبه طی پیامی در حساب توئیتر خود نوشت: من مجوز کامل داده‌ام تا تمام اسنادی که هرگونه ارتباطی با بزرگترین جرم سیاسی تاریخ آمریکا دارند – حقه روسیه – منتشر شود. همچنین اسناد مربوط به رسوایی ایمیلی هیلاری کلینتون. بدون سانسور!

منتشر کردن اسناد محرمانه مداخله انتخاباتی روسیه توسط ترامپ در نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باعث ایجاد واکنش‌هایی شد. یکی از این واکنش ها توسط مدیر سابق سیا صورت گرفت. جان برنان، مدیر سابق سیا سه‌شنبه جان راتکلیف، مدیر اطلاعات ملی فعلی را به خارج کردن گزینشی اسناد از حالت محرمانگی که به نفع دونالد ترامپ است، متهم کرد.

برنان در این خصوص به شبکه خبری سی‌ان‌ان اعلام کرد: تصمیم برای انتشار اسناد مرتبط به اتهامات روسیه که این سازمان گردآوری کرده است، مبنی بر اینکه هیلاری کلینتون قصد داشت “رسوایی” علیه رقیب جمهوری‌خواهش در سال ۲۰۱۶ به راه بیندازد، با انگیزه‌های سیاسی است.

تحقیقات روسیه به ریاست رابرت مولر در شورای ویژه انجام شد و هدف از انجام این تحقیقات آن بود که مشخص کند آیا روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا دخالت کرد یا خیر. این تحقیقات که در ماه های  مه ۲۰۱۷ تا مارس ۲۰۱۹ انجام شد، همچنین این اتهامات را بررسی کرد که نزدیکان ترامپ با مقام‌های روس تبانی دارند یا خیر.

سرانجام و پس از اتمام تحقیقات مذکور به این نتیجه رسیدند که ترامپ و نزدیکانش با مقام‌های روسیه هماهنگی یا تبانی نداشته‌اند، با این حال رابرت مولر اظهار کرد که نمی‌تواند با قطعیت بگوید که ترامپ مانع‌تراشی در مسیر برقراری عدالت نداشته است.

این در حالی است که دونالد ترامپ گفت که مدت‌ها پیش اسناد مذکور را از حالت محرمانه خارج کرده اما مقام‌ها بسیار کند عمل کرده‌اند. لازم به ذکر است که رئیس جمهور آمریکا در مه ۲۰۱۹ به ویلیام بار، دادستان کل آمریکا مجوزی برای انتشار اطلاعات محرمانه مرتبط با منشاء تحقیقات روسیه داد و به جامعه اطلاعاتی آمریکا حکم داد تا سریع عمل کنند و همکاری کامل داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.