ترامپ از اعدام های فدرالی هنوز دست نکشیده است!

با این که فرصت زیادی تا پایان ریاست جمهوری ترامپ نمانده است، همچنان از دادن دستور اعدام های فدرالی دست نمی کشد و به تازگی نیز از اعدام سه زندانی دیگر در آمریکا به دست دولت استقبال کرده است. این فرد تاکنون بیشتر از دیگر روسای جمهور آمریکا دستور اعدام فدرالی زندانی ها را در دوران حضورش در کاخ سفید داده است.

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، تا پیش از روی کار آمدن جو بایدن، سه زندانی دیگر در آمریکا به دست دولت فدرال اعدام می‌شوند؛ دونالد ترامپ همچنان در حال استقبال از مجازات اعدام به شکلی بی‌سابقه و مشتاقانه است.

پس از گذشت ۱۷ سال، دونالد ترامپ در ژوئیه ۲۰۱۹ دستور از سرگیری اعدام های فدرالی را داد و امسال در تاریخ ۱۴ ژوئیه، اولین زندانی اعدام شد تا به این وقفه چندین ساله پایان دهد.

دولت ترامپ تاکنون در سال جاری میلادی اقدام به صدور حکم اعدام هفت زندانی کرده است و بر اساس آخرین اخبار به دست آمده پیش بینی می شود سه زندانی دیگر تا پیش از کریسمس اعدام شوند و این نشان دهنده آن است که ترامپ بیش از دیگر روسای جمهور آمریکا، در طول یک سال، دست به اعدام می‌زند. علاوه بر این، قبل از او یک از روسای جمهور پیشین در آمریکا در آخرین روزهای مانده از پایان یافتن حضورش در کاخ سفید چنین اقدامی نکرده است.

رابرت دانهام، مدیر اجرایی مرکز اطلاع‌رسانی مجازات اعدام در این خصوص گفت: هیچ رئیس جمهوری در آمریکا تا این حد در سطح فدرال دست به مجازات اعدام نزده است. هیچ رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا، این همه اعدام در چنین بازه زمانی کوتاهی انجام نداده و هیچکس این کار را به گونه‌ای انجام نداده است که قانون نادیده گرفته شود.

مجازات اعدام فدرال در ۵۰ ایالت و اراضی آمریکا می‌تواند انجام شود اما این روش بسیار کم استفاده می‌شد. در ۱۹۷۲ دیوان عالی آمریکا طی حکمی مجازات اعدام را مغایر قانون اساسی اعلام کرد، اما پس از چهار سال دوباره آن را به جریان انداخت و اکثر ایالت‌ها هم اعدام‌ها را از سر گرفتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.