تخلفات شهردار کرمانشاه را مقامات نظارتی و قضایی پیگیری کنند

سید احسان احسانی که نام او در بین هواداران شهردار کرمانشاه شنیده می شود در گفت وگویی ، با بیان اینکه هیچ غلط املایی وجود ندارد ، اظهار داشت: وقتی شخصی فعال باشد و یک پروژه کامل انجام دهد و برنامه های مختلفی برای شهر داشته باشد ، قطعاً کمی و کاستی هایی وجود دارد و قابل مشاهده است.

وی افزود: اگر در گوشه ای بیکار بنشینیم و شهر را تنها بگذاریم ، هیچ کس با کار ما مخالفت نخواهد کرد و مشکلات و موانع زمانی است که حجم کار بیشتر می شود.

احسانی با تمجید از عملکرد شهردار کرمانشاه گفت: در این شرایط اقتصادی و تحریم ها که تقریباً پروژه های عمرانی در بیشتر شهرها بیکار است ، شهردار جهادگر کرمانشاه با فداکاری و ایثار پای کار است و پروژه های عمرانی شهر را در این شرایط سخت جلو می برد.

وی افزود: همچنین در این شرایط دشوار که ساخت و سازها کند شده و درآمد شهرداری در همه شهرها کاهش یافته است ، تأمین حقوق و مزایای ۵۰۰۰ کارگر شهرداری کار ساده ای نیست اما شهردار کرمانشاه این کار را به خوبی پیش برده است.

احسانی با بیان اینکه در کار مشکلاتی وجود دارد ، اما این مشکلات کافی نیست که ما را به فکر برکناری شهردار بیندازد ، افزود: برخی از اعضای شورای شهر ادعا می کنند تخلفات زیاد و مستند دارند و گلایه دارند از این که شورای شهر با این تخلفات برخورد نمی کنند و اعضا مطمئناً منافعی دارند که با آنها برخورد نمی کنند. من به این آقایان می گویم ، اگر ما برخورد نمی کنیم و با هم تبانی کرده ایم ، این تخلفات را به مقامات نظارتی ، قضایی ، امنیتی و بازرسی گزارش دهند تا آنها برخورد کنند و تا پایان هم پیگیر باشند.

احسانی گفت: “چندی پیش قوه قضاییه شهردار و همه اعضای شورای شهر ” ساری “را دستگیر کرد و او هیچ تعارفی درباره در این زمینه ندارد و قطعاً تعارفی با ما هم ندارد و اگر شهردار تخلف کرده و مستند است، آقایان ، این اسناد را برای این مقامات ارسال کنند و تا آخر هم پیگیر باشند.

این عضو شورای شهر کرمانشاه تأکید کرد: در همه موارد اشتباه و مشکل وجود دارد. مگر که می شود نباشد آن هم با حجم کار عظیم در سطح شهر امکان پذیر باشد ، اما اگر تخلفات گسترده و مستند وجود داشته باشد ، آقایان باید پیگیری کنند و تا آخر ادامه دهند.

احسانی در مورد عدم حضور شهردار در جلسات شورای شهر گفت: دعوت از شهردار و سؤال از وی مراحل قانونی خود را دارد. طبق آئین نامه داخلی شورای شهر مصوب سال ۱۳۷۸ ، این یکی از وظایف رئیس شورای شهر است که اگر عضوی از شورای شهر به عملکرد شهردار اعتراض داشته باشد ، باید ایرادات خود را کتباً به رئیس شورا ارائه دهد و باید کتباً به شهردار اعلام کند. . در صورت انجام مراحل قضایی ، شهردار موظف به پاسخگویی است اما متأسفانه این روند انجام نشده و این مورد در پاسخ شهردار به شورای شهر ذکر شده است.

وی افزود: علاوه بر این ، در اولین جلسه شورا با هیئت مدیره جدید که شهردار و اصحاب رسانه نیز در آن حضور داشتند ، اعضای مخالف شرکت نکردند و اگر آنها در آن جلسه شرکت می کردند ، حتما پاسخ سؤالات خود را می گرفتند”.

احسانی گفت: همه چیز در شورای شهر باید تابع قانون و مقررات داخلی باشد و قطعاً از هر مورد قانونی حمایت خواهیم کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.