دستور روحانی به بانک مرکزی جهت تخصیص ارز برای تامین مواد اولیه دارو

0 22

به گزارش سایت خبر گزاری چاپار نیوز، رئیس‌جمهور وقت ایران، روز جمعه در پی نشستی با رئیس کل بانک مرکزی به بررسی آخرین اقدامات انجام شده برای تامین مواد اولیه دارو، دستوراتی در جهت تخصیص ارز برای تامین مواد اولیه دارو صادر کرد.

حجت الاسلام حسن روحانی ضمن تاکید بر شرایط بد اقتصادی کشور که به دلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا و شیوع ویروس کرونا پیش آمده است، تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان با اعمال تحریم‌های ظالمانه و غیر قانونی خود حتی داروی مورد نیاز مردم را تحریم کرده‌اند، تامین نیازهای دارویی کشور را اولویت بالایی برخوردار است.

همچنین وی اظهار داشت: در کنار معیشت و تامین کالاهای اساسی مردم و مواد اولیه تولید برای کارخانجات، سلامت مردم مهمترین اولویت است از این نظر تامین دارو جزو حوزه‌های اصلی و راهبردی است و دستگاه‌های ذیربط با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده اند، نخواهد گذاشت که در این خصوص مردم احساس کمبودی نمایند.

روحانی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: از محل تسهیلات کرونایی مطالبات کادر درمان که ایثارگرانه در ماه‌های اخیر در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا حضور داشته‌اند تامین خواهد شد و در این خصوص با برنامه ریزی های انجام گرفته از سوی بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه همه مطالبات باید به سرعت پرداخت شود.

وی همچنین تصریح کرد: دولت با وجود همه تنگناها و فشارهای مختلفی که در شرایط کنونی وجود دارد، تلاش می‌کند که کشور در حوزه‌های راهبردی دچار مضیقه نشود.

“عبدالناصر همتی” رئیس بانک مرکزی ضمن ارائه گزارشی از فرآیند تأمین ارز برای مواد اولیه دارو تاکید کرد: طی چند روز گذشته بیش از ۴۲۰ میلیون دلار صرفا برای خرید دارو و مواد اولیه دارو با نرخ ۴۲۰۰ تومان تأمین ارز شده است.

بنا بر گزارشات رئیس بانک مرکزی از اول سال جاری بیش از ۹۰۰ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز دارو، همچنین واردات دارو وتجهیزات پزشکی تأمین شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.