تحویل نفت در ازای انجام پروژه های عمرانی در شرایط تحریم

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در مورد تحویل نفت در ازای انجام پروژه های عمرانی گفت: تحویل نفت در ازای انجام پروژه های عمرانی در شرایط تحریم مفید است.

وی فروش نفت را در ازای اجرای پروژه های عمرانی در شرایط تحریم کمک کننده دانست و توضیح داد که باید زمینه سوء استفاده در این کار بسته شود.

جعفر قادری توضیح داد: اینکه بخواهیم به ازای انجام پروژه‌های عمرانی به پیمانکاران نفت بدهیم اقدام مثبتی است به خصوص که در شرایط فعلی ما امکان فروش نفت را نداریم و اگر این اتفاق بیفتد امکانی برای اجرای پروژه‌ها فراهم می‌شود.

قادری در مورد نحوه جلوگیری از بروز فساد در این باره توضیح داد: در اینجا ما می خواهیم نفت را به پیمانکار بابت کاری که انجام می دهد بدهیم، این اشکالی ندارد و زمینه ای برای بروز فساد نیست. زمانی نفت را به دستگاه ها به جای پول می دادند، این بود که مشکل ایجاد می کرد اما حالا سرمایه گذار بابت انجام یک پروژه نفت تحویل می‌گیرد که می‌تواند آن را در داخل یا خارج بفروشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس در انتها گفت: البته چنین پیشنهادی هنوز به صورت رسمی در کمیته اصلاح ساختار کمیسیون بودجه مطرح نشده اما پیشنهاد خوبی است به شرط اینکه اجازه سوء استفاده داده نشود و جلوی مسائل حاشیه‌ای گرفته شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.