تحریم نماینده اوکراینی و ۳ شخصیت روس توسط آمریکا

0 14

به گزارش چاپار نیوز، آمریکا به بهانه مداخله در انتخابات آمریکا اقدام به تحریم یک نماینده اوکراینی و سه شخصیت روس دیگر را که گفتگوهای تلفنی میان رئیس جمهور اوکراین و معاون رئیس جمهور سابق آمریکا را منتشر کرده بودند، کرد.

به نقل از راشاتودی، وزارت خزانه داری آمریکا بیان کرد، آندری درکاچ، نماینده پارلمان اوکراین حدود یک دهه مامور فعال روسیه بوده است و با سرویس های اطلاعاتی روسیه روابط نزدیکی داشته است. به همین دلیل آمریکا درکاچ را از بابت اتهام “مداخله خارجی در تلاش برای تضعیف انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریکا” تحریم نموده است. اضافه بر تحریم نماینده اوکراینی ، آمریکا سه کارمند آژانس تحقیقات اینترنتی روسیه را هم در فهرست تحریمهایش طبقه بندی نموده است.

وزارت امور خارجه آمریکا از تحریم “چهار مقام مرتبط با کرملین” با عنوان “سیگنال روشن اینکه آمریکا مداخله یا اعمال نفوذ را تحمل نخواهد کرد” استقبال کرد.

در رابطه با ارتباط درکاچ و این سه فرد به نام های آرتم لیفشیتس، آنتون آندریف و دریا آسلانووا، با آژانس تحقیقات اینترنتی روسیه اصلا سند و مدرکی نشان داده نشده است.

وزارت خزانه داری آمریکا ادا کرده است، درکاچ “یک کمپین اعمال نفوذ مخفیانه با محوریت دامن زدن به روایتهای غلط و بی اساس درباره مقامهای آمریکایی به راه انداخته است”.

بر اساس اعلام مقامهای آمریکایی، درکاچ در فاصله ماه مه و ژوئیه سال جاری میلادی اقدام به انتشار “نوار های صوتی و دیگر اطلاعات پشتیبانی نشده با نیت بی اعتبار ساختن مقامهای آمریکا کرده است”.

درکاچ چند ساعت نوار صوتی را منتشر کرده است که گفته می شود مربوط به گفتگوهای میان پترو پوروشنکو، رئیس جمهور سابق اوکراین و جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در فاصله ۲۰۱۴-۲۰۱۶ است و در آن در مورد شرکت مناقشه برانگیز بوریسما، جایی که زمانی پسر جو بایدن عضو هیات مدیره اش بوده، صحبت شده است.

پوروشنکو این افشاگری ها را “ساختگی”و “بخشی از یک جنگ هیبریدی بزرگ” از جانب روسیه دانسته است و در ظاهر وزارت خزانه داری آمریکا این حرف را پذیرفته است. هیچ یک از مطالب ادعایی مربوط به درکاچ، نوارها و یا اسناد پیشنهادی او به مطبوعات صحت سنجی نشده اند و وزارت خزانه داری آمریکا هم گفته است که، هر چیزی که او گفته “بی اساس” می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.