تحریم های سازمان ملل علیه پس از چکاندن ماشه چه خواهند شد؟

سفیر فرانسه در سازمان ملل به ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم‌ های بین‌المللی و سازمان ملل علیه ایران جواب داد.

به گزارش چاپار نیوز، بامداد یکشنبه به ‌وقت تهران «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که مکانیسم بازگشت تحریم‌ها علیه ایران فعال شده است و تمام تحریم‌های سازمان ملل از جمله تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران از سر گرفته می شود.

این اقدام آمریکا کاملا یکجانبه بود و با مخالفت‌های بین‌المللی، رو به رو است.

وی گفت: این مکانیزم علاوه بر محدودیت تسلیحاتی، شامل محدودیت‌هایی مانند تعامل با ایران در فعالیت‌های مرتبط با غنی‌سازی و بازفرآوری، ممنوعیت ساخت و آزمایش موشک بالستیک و انتقال فناوری‌های مرتبط با هسته‌ای و موشکی به ایران می‌شود.

زمانی که پامپئو درمورد فعال شدن مکانیزم ماشه اظهار نظر کرد، سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد بیان کردند که تلاش آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها فاقد «تأثیر قانونی» می باشد و تحریم های سازمان ملل بعد از ۲۰ سپتامبر (۳۰ شهریور) هم تعلیق خواهد ماند.

همچنین مجید تخت‌روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت این سازمان گفت که ادعای آمریکا برای بازگردانده شدن تحریم‌های لغوشده قطعنامه ۲۲۳۱، فاقد اثر حقوقی، باطل و بی‌اثر می باشد.

«نیکلاس دوریور» سفیر فرانسه در سازمان ملل طی توئیتی به ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت تمامی تحریم های سازمان ملل علیه ایران واکنش نشان داد و اظهار کرد: سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس به اجرای کامل برجام متعهد می‌مانند. این تنها راه مهار برنامه هسته‌ای ایران است. امروز، تحریم‌های سازمان ملل همچنان لغوشده باقی خواهند ماند و ایران نیز همچنان مسئول عمل به وظایفش است.

 

روسیه: بازگرداندن تحریم ها علیه ایران یک نمایش است

آمریکا فعال شدن مکانیسم ماشه را تایید کرد: ناقضان تحریم مجازات می شوند!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.