دولت آمریکا به دنبال تحریم تسلیحاتی ایران

به گزارش چاپار نیوز، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور شرق نزدیک در جلسه ای بیان کرد که ایران به ” اقدامات برهم‌زننده” خود به رغم وجود تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت ادامه می دهد.

 به نقل از وی او ای، دیوید شنکر معاون وزیر خارجه آمریکا در امور شرق نزدیک روز چهارشنبه در جلسه ای که در فضای مجازی و از طریق ویدئو کنفرانس با موسسه بروکینگز، در رابطه با تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران گفت: ما از این که حمایت لازم برای تمدید تحریم تسلیحاتی فراهم نشد، متاسف شدیم. کاری که ایران همین الان دارد انجام می‌دهد، ‌یعنی تسلیحات را به نیروهای نیابتی‌اش در منطقه می‌رساند، به واقع غیرقابل درک است. اقدامات ایران به طور جدی برهم‌زننده است، آن هم در حالی که آن‌ها همین الان تحت تحریم تسلیحاتی هستند. فقط فکرش را بکنید که وقتی تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شوند، چه خواهد شد.

معاون وزیر خارجه آمریکا در امور شرق نزدیک اظهار کرد: ما از لحاظ اقتصادی به سراغ کشورهایی که [با ایران] تجارت تسلیحاتی کنند و به تهران اسلحه بفروشند، خواهیم رفت ولی همچنان به بازگرداندن تحریم‌های [سازمان ملل علیه ایران] ادامه می‌دهیم.

دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا گفت: همان‌طور که می‌دانید زمان آن ۲۱ سپتامبر خواهد بود. من به طور دقیق نمی‌دانم چگونه خواهد بود. ما اگرچه مشغول گفت‌وگو با شرکایمان برای جلب حمایت آن‌ها از این موضوع هستیم اما ایالات متحده یک ماشین اقتصادی قدرتمند است و شرکت‌ها، فارغ از پایبندی یا عدم پایبندی دولت‌های‌شان به سازوکار بازگرداندن. تحریم‌ها، نمی‌خواهند هدف تحریم‌های ثانوی قرار بگیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.