تبعیض فدراسیون باعث شد بعد از قهرمانی جهان در غم فرو رفتیم!

رضا حسین پور در گفت وگویی، درباره قهرمانی تیم ملی حفاری در جام باشگاه های جهان به میزبانی ارومیه و نیز در مورد تبعیض فدراسیون اظهار داشت: سطح مسابقات واقعا بالا بود و ما را شگفت زده کرد. ملی حفاری توانست با اختلاف یک امتیاز به این جایگاه ارزشمند برسد و این نشان از رقابت تنگاتنگ بین تیم های داخلی و خارجی داشت. تیم های اوکراینی و حتی ترکیه ای به شدت رقابت کردند.

وی با اشاره به تبعیض فدراسیون افزود: می توانستیم مدال های طلا بیشتری کسب کنیم، اما کمی بدشانس بودیم؛ در وزن ۶۶ کیلوگرم روی مدال طلا حساب کردیم و دوم شدیم. در مجموع ورزشکاران ما عملکرد خوبی داشتند و رقابت خوبی را شاهد بودیم. تیم ها هشت نفر بودند، اما کیفیت مسابقات واقعا عالی بود. حتی یک تیم ناشناس از ترکیه در مسابقات حضور داشت که واقعاً همه را متحیر کرد. همه از مسابقات لذت بردند و در چند سال گذشته ما چنین مسابقاتی را از نظر کیفی در پاورلیفتینگ ایران و حتی آسیا نداشتیم. جایی برای چنین مسابقاتی در این زمینه وجود نداشت و امیدوارم فدراسیون جهانی و آسیا به برگزاری این مسابقات ادامه دهند. در هر صورت، این مسابقات فصل جدیدی را در این رشته ها باز کرد.

سرمربی تیم پاورلیفتینگ ملی‌حفاری در ادامه نیز با انتقاد به نحوه پرداخت پاداش به تیم قهرمان و نایب‌قهرمان در مسابقات باشگاه‌های جهان و تبعیض فدراسیون صورت گرفته شده، گفت: طبق جوایز تعیین شده مقرر شده بود که به تیم‌های اول تا سوم به ترتیب ۱۵، ۱۰ و ۵ هزار دلار بدهند ولی متاسفانه مسئولان فدراسیون به تعهدات خود در قبال تیم قهرمان عمل نکردند و تنها در قبال تیم اوکراین متعهد بودند؛ در ابتدا قرار بود جوایز به صورت دلاری باشد که تبدیل به یورو شد و بعد هم بخشی از جایزه نقدی ما را به خاطر این که از بازیکن‌مان تست دوپینگ گرفته شد، نگه داشتند که این موضوع تمام اعضای تیم ملی‌حفاری را بهت زده کرد و به جای اینکه بعد از قهرمانی خوشحال باشیم در غم فرو رفتیم و همه ناراحت بودیم.

وی با توجه به تبعیض فدراسیون افزود: البته آقای قاسمی رییس هیات بدنسازی و پاورلیفتینگ خوزستان، عباس مولا مدیرفنی تیم و خود من بسیار تلاش داشتیم تا حق بازیکنان را بگیریم. حتی در ابتدا می‌خواستند تمام مبلغ جایزه را نگه دارند تا جواب تست دوپینگ بازیکن‌مان آماده شود اما با رایزنی‌هایی که داشتیم، بخشی را نگه داشتند. اگر قبل از مسابقات این موضوع را می‌گفتند، بهتر بود. اما گله ما این است که تبعیض قائل شدند و در حالی که بازیکن تیم اوکراین هم تست دوپینگ داده است اما جایزه نقدی تیم اوکراین به عنوان تیم دوم، به صورت کامل پرداخت شد و به آن‌ها اعلام کردند اگر تست بازیکن‌شان مثبت بود در مسابقات جهانی مهرماه، بخشی از جایزه‌شان گرفته خواهد شد. به هر حال این، دلیل قانع‌کننده برای تبعیض میان تیم قهرمان و نایب قهرمان نیست.

حسین پور گفت: بازیکنان ما در شرایط کرونا و شرایط اقتصادی با چنگ و دندان خود را در سطح آمادگی لازم برای حضور در این مسابقات حفظ کردند و پس از جابجایی بیش از ۱۰ تن وزنه و کسب عنوان قهرمانی با بی رحمی مقامات فدراسیون مواجه شدند و آنها جایزه خود را کامل نگرفتند و جالب است که هیچ کس پاسخگو نیست. ورزشکاران ما از رفتار و تبعیض فدراسیون آنقدر ناراحت هستند که حتی اعلام کردند این ورزش را رها می کنند. آنها می خواستند پس از قهرمانی ها و سختی های زیادی که در این راه متحمل شدند با دست پر به خانواده های خود بروند، اما اکنون واقعاً غمگین هستند.

وی با تشکر از محمدنیا مدیرعامل باشگاه ملی حفاری و قاسمی رئیس هیئت خوزستان ادامه داد: امیدوارم وعده های داده شده توسط مسئولان باشگاه ملی حفاری محقق شود تا وضعیت روحی ورزشکاران ما کمی بهبود یابد. همچنین از آقای نصیرزاده، رئیس فدراسیون که طی چند ماه مدیریت خود در تبعیض فدراسیون روند رو به رشد داشته است، تشکر می کنم و امیدوارم جوایز تیم ما به طور کامل اهدا شود. تنها چیزی که ما می خواستیم این بود که با تیم حفاری مانند تیم اوکراین رفتار شود که اینطور نشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.