انگلیس قرص درمان کووید-۱۹ را برای برخی بیماران مبتلا تایید کرد

به گزارش چاپارنیوز، انگلیس پنجشنبه هفته گذشته اولین کشوری در جهان شد که قرص درمان کووید-۱۹ را تایید کرد و این اقدام شرایط را برای تجویز این دارو به بیمارانی که به نوع خفیف تا متوسط بیماری مبتلا شده‌اند، فراهم می‌سازد.

وزیر بهداشت انگلیس بیان کرد: امروز یک روز تاریخی برای کشور ماست، اکنون انگلیس اولین کشور در جهان است که یک داروی ضد ویروسی را که بیمار می‌تواند در خانه مصرف کند، مورد تایید قرار داده است.

این قرص ضد ویروسی موسوم به مولنوپیراویر با توانایی تکثیر ویروس را کاهش داده و در نتیجه سرعت بیماری را کاهش می دهد.

آژانس تنظیم مقررات دارویی انگلیس اظهار کرد: بررسی‌های انجام شده حاکی از آن است که قرص درمان کووید-۱۹ در کاهش خطر بستری شدن و مرگ در افراد مبتلا به نوع خفیف تا متوسط ​​کووید-۱۹ که در معرض افزایش خطر ابتلا به نوع شدید بیماری هستند، ایمن و موثر است.

بر اساس یافته‌های بدست آمده، این دارو زمانی مؤثرتر عمل می‌کند که در مراحل اولیه عفونت تجویز شود و بنابر توصیه آژانس تنظیم مقررات دارویی انگلیس بهتر است داروی مولنوپیراویر ظرف مدت پنج روز پس از شروع علائم بیماری استفاده شود.

به گزارش چاپارنیوز به نقل از ساینس الرت، مصرف این دارو در افرادی که حداقل یک فاکتور خطرزای ابتلا به نوع شدید بیماری از جمله چاقی، سن بالا، دیابت و بیماری قلبی در آنان وجود دارد، مجاز است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.