تاریخ برگزاری کنکور سراسری ، ارشد و دکتری سال ۱۴۰۰ اعلام شد

0 7

به گزارش چاپار نیوز، فاطمه زرین‌آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاریخ برگزاری کنکور سراسری ، ارشد و دکتری سال ۱۴۰۰ برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی را اعلام کرد.

فاطمه زرین آمیزی در خصوص تاریخ برگزاری کنکور سراسری ، ارشد و دکتری سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: کنکور دکتری در ۱۵ اسفند ۹۹ برگزار و ثبت نام آن از ۲ آذر آغاز می‌شود و ۹ آذر به پایان می‌رسد.

وی افزود: کنکور کارشناسی ارشد ۶ خرداد ۱۴۰۰ برگزار و ثبت‌نام آن از ۱۶ آذر آغاز می‌شود و ۲۳ آذر به پایان می‌رسد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه گفت: کنکور سراسری در پنجشنبه ۱۰ تیر و جمعه ۱۱ تیر ماه سال ۱۴۰۰ اعلام می‌شود. ثبت‌نام این آزمون از روز یکشنبه ۱۲ بهمن آغاز می‌شود و تا ۱۸ بهمن ادامه دارد.

بنابر گفته های زرین آمیزی، داوطلبان باید در موعد مقرر برای ثبت‌نام به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و اقدام به ثبت‌نام نمایند.

وی خاطر نشان کرد: زمان برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی و کنکور کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و موسسات غیرانتفاعی هنوز مشخص نشده است. به محض نهایی شدن تاریخ این آزمون‌ها اطلاع‌رسانی صورت خواهد گرفت.

این در حالی است که در سال جاری کنکورهای سراسری وزارت علوم به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد. تا جایی که بعد از گذشت یک ماه از آغاز سال تحصیلی، نتیجه کنکور کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و موسسات غیرانتفاعی اعلام شد.

بنابر اظهارات مسئولان سازمان سنجش، نتیجه کنکور کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی ناپیوسته هفته آخر مهر ماه ۹۹ و نتایج نهایی کنکور سراسری هفته اول آبان ماه اعلام خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.