تاخیر در پرداخت وام ازدواج در چهارمحال بختیاری به دلیل افزایش متقاضیان

طهماسب شیروانی در گفت وگویی در مورد تاخیر در پرداخت وام ازدواج  اظهار داشت: میانگین درصد پرداخت تسهیلات ازدواج از سال ۱۳۹۶ تا پایان مهرماه سال ۱۳۹۹ در چهارمحال و بختیاری بیشتر از متوسط ​​درصد پرداختی در کشور بود.

وی با بیان اینکه به هر یک از زوجین ۵۰ میلیون تومان تعلق می گیرد، افزود: اگر متقاضیان قبل از سال ۹۶ ازدواج کرده باشند و منتظر دریافت وام در سیستم ازدواج باشند، فقط مشمول سقف فردی ۱۵ میلیون تومان می شوند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری گفت: بازپرداخت این وام ها هفت ساله (۸۴ ماه) با ضمانت نامه معتبر و سفته خواهد بود و نرخ کارمزد تسهیلات ازدواج چهار درصد است.

شیروانی در خصوص ثبت نام برای دریافت وام ازدواج گفت: کلیه متقاضیان واجد شرایط دریافت وام می توانند ابتدا از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه ثبت نام کرده و کد رهگیری ۱۰ رقمی دریافت کنند و سپس وضعیت آن را در همان سیستم تأیید کنند.

وی یکی از دلایل تاخیر در پرداخت وام ازدواج در ماه های اخیر افزایش غیرمنتظره متقاضیان وام ازدواج و کمبود اعتبار در استان ها دانست و افزود: طبق بررسی های انجام شده، متقاضیان حداکثر دو ماه در صف انتظار هستند و بعد از ثبت نام و تکمیل مدارک وام دریافت می کنند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری یادآور شد: امسال به دلیل افزایش تعداد وام ازدواج، بسیاری از افرادی که از سال ۹۶ درخواست وام نکرده بودند، تمایل داشتند وام دریافت کنند.

شیروانی گفت: اگر افرادی که بیش از دو ماه در صف منتظر بوده اند و مدارک آنها کامل است، می توانند سیستم ثبت شکایات را در وب سایت بانک مرکزی بررسی کرده و کد شعبه و نوع شکایت خود را ثبت کنند تا مشکل آنها حل شود.

وی با بیان این که از اول فروردین سال ۹۹ تا پایان دی (۱۰ ماهه اول سال جاری)، ۱۱ هزار و ۴۳۵ نفر در استان درخواست وام ازدواج کرده اند، خاطرنشان کرد: که از این تعداد، ۱۰ هزار و ۲۳۳ متقاضی (۸۹ درصد از متقاضیان) وام دریافت کرده اند و بقیه در صف انتظارند، پیش بینی می شود متوسط ​​پرداخت کشوری در همین بازه زمانی ۷۹٪ بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.