تاخیر در انتقال قدرت از ترامپ به بایدن به چه دلیل رخ داده است؟

به گزارش چاپار نیوز و به نقل از خبرگزاری رویترز، تیم انتقالی جو بایدن تصمیم دارد تا در راستای تاخیر یک آژانس فدرال در به رسمیت شناختن پیروزی این نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تاخیر در انتقال قدرت به صورت حقوقی اقدام نماید.

بنابر قوانین کشور آمریکا، اداره سرویس های عمومی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور، روند انتقال قدرت را آغاز می نماید.

در روزهای اخیر جو بایدن توسط شبکه های تلویزیونی و خبری آمریکا به عنوان پیروز انتخابات اعلام شد، در حالی که همچنان این اتفاق رخ نداده است. بایدن برای رسیدن به کاخ سفید به حداقل ۲۷۰ رای الکترال نیاز دارد. این در حالی است که شمارش آراء همچنان ادامه دارد.

در قانون آمریکا به درستی مشخص نشده که انتقال قدرت بین رئیس جمهوری قبلی و بعدی در چه زمانی باید صورت پذیرد اما مقام های انتقالی بایدن معتقدند که پیروزی آنها محرز است و تاخیر جایز نیست، حتی اگر ترامپ از اذعان به شکست امتناع کند.

در روزهای گذشته ترامپ بارها و بدون هیچ گونه مدرکی ادعا کرده که در انتخابات این کشور تقلب رخ داده است اما مقامات انتخاباتی اعلام کردند که سندی دال بر تقلب چشمگیر وجود ندارد. حتی کارشناسان حقوقی هم بعید می دانند که تلاش های ترامپ به جایی برسد.

امیلی مورفی، هماهنگ کننده اداره سرویس های عمومی و سخنگوی او اعلام کرد: هنوز فرد پیروز کاملا مشخص نیست.

همچنین یک منبع نزدیک به مورفی هم اظهار کرد که او قصد دارد تصمیم محتاطانه ای اتخاذ کند.

در همین راستا هم یک عضو تیم انتقالی بایدن به خبرنگاران خاطر نشان کرد که اکنون وقت آن است که اداره سرویس های عمومی (جی اس ای) رئیس جمهوری منتخب را به رسمیت بشناسد چون در غیر اینصورت تیم انتقالی یک اقدام حقوقی را به جریان می اندازد.

وی ضمن تاکید بر افشا نشدن نامش، گفت: اقدام حقوقی قطعا محتمل است اما گزینه های دیگری هم وجود دارد که ما در دست بررسی داریم.

این در حالی است که او از تشریح گزینه های دیگر خودداری نمود.

به تاخیر افتادن این روند به معنای جلوگیری از دسترسی تیم بایدن به میلیون ها دلار اعتبار فدرال و توانایی برای ملاقات با مقام ها در آژانس های اطلاعاتی و دیگر سازمان هاست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.