تاثیر انواع ویتامین ها در مبارزه با کرونا ویروس به چه میزان است؟

0 15

به گزارش چاپار نیوز، محققان دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران توصیه کردند که برای افزایش توانایی بدن برای مقابله با کرونا ویروس، تمامی مردم از مولتی ویتامین ها استفاده نمایند تا سیستم بدنی شان تقویت شود. مصرف ویتامین ها تاثیر خوبی بر مقابله با ویروس کرونا دارد.

باید بدانید که مصرف بیش از حد ویتامین ها باعث بروز عوارض خاصی نیز خواهد شد. بهترین راه برای جذب مواد معدنی و ویتامین ها، قرار دادن میوه و سبزیجات تازه در سبد غذایی روزانه افراد است.

پس از گسترش ویروس کرونا در جهان، توجه محققین به سمت ویتامین ها برای افزایش بنیه بدن معطوف شد. در همین راستا هم محققان دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران تحقیقاتی انجام دادند تا بتوانند تاثیر ویتامین ها بر کرونا ویروس را دریابند و به سوال آیا مصرف مولتی ویتامین یا تزریق نوروبیون برای ضعف و عوارض بعد از درمان کرونا توصیه می شود؟ ، پاسخ دهند. که این پاسخ به شرح زیر است:

ویتامین ها برای مقابله بدن با کرونا ویروس چه میزان تاثیر دارند؟

ویتامین C: مصرف ویتامین C توسط بیماران دارای بیماری‌های شدید و بحرانی مفید است. این ویتامین خاصیت ضد التهابی دارد و به همین جهت، موجب افزایش ایمنی سلولی و یکپارچگی عروقی می گردد. تحقیقات ننشان می دهند که ویتامین C در درمان بیماری ذات‌الریه که حالت شدید بیماری کرونا است، موثر می باشد. در همین راستا پزشکان توصیه کرده اند که بیماران به صورت روزانه از ویتامین C استفاده کنند. این ویتامین می تواند به صورت مکمل های دارویی یا از طریق مواد غذایی مناسب توسط بدن جذب گردد. این در حالی است که مصرف این ویتامین برای افراد عادی ضروری نیست.

ویتامین D: تحقیقات جدید نشان می دهند که ویتامین D برای تقویت سیستم ایمنی بدن در هنگام مبارزه با ویروس کووید-۱۹ موثر است. به نظر می رسد که این ویتامین به شدت روی پاسخ به عفونت تأثیر می‌گذارد.

ویتامین B12: کمبود ویتامین  B12باعث کم‌خونی، احساس ضعف، افسردگی، زخم دهان و زبان، اختلالات روحی، کاهش حافظه، کاهش وزن، اختلال در راه رفتن و بوی بد دهان می گردد. به همین دلیل آن دسته از بیماران مبتلا به کرونا ویروس که کم‌خونی و بیماری‌های التهابی روده دارند، باید حتما این ویتامین را به صورت تزریقی یا خوراکی مصرف نمایند. در صورتی که تمایل به حضور در مراکز درمانی برای تزریق این دارو را ندارید، می توانید مکمل های این ویتامین را به صورت دارویی مصرف نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.