دونالد ترامپ: بولتون کندذهن ترین فرد در دولت سابق من بود

دونالد ترامپ رئیس جمهوری مستقر در کاخ سفید با حمله به مشاور امنیت ملی سابق خود که سال گذشته اخراج شده بود، گفت بولتون کندذهن ترین فرد در دولت من بود.

به گزارش چاپار، رئیس جمهوری فعلی آمریکا ساعاتی بعد از اظهارات بولتون علیه وی، در توئیتی نوشت: «جان بولتون یکی از کندذهن ترین افراد در دولتی بود که من افتخار کار با آن (دولت) را داشتم.»

ترامپ بولتون را فردی عبوس، ساکت و احمق توصیف کرد و افزود: «او هیچ چیزی به امنیت ملی اضافه نکرد به غیر از “هی، بیایید جنگ کنیم”.»

علاوه بر این ترامپ با اشاره به اقدامات بولتون در افشای برخی اطلاعات محرمانه، اضافه کرد: «او به صورت غیر قانونی اطلاعات محرمانه زیادی را منتشر کرد. یک احمق واقعی!»

بولتون در گفتگو با شبکه خبری ای‌بی‌سی نیوز با اعلام باخت ترامپ در انتخابات، در مورد حواشی و به خیابان آمدن طرفداران ترامپ، گفت: «فکر می‌کنم برای رهبران حزب جمهوری‌خواه بسیار مهم است که به رای دهندگان ما، که آنگونه که دموکرات‌ها فکر می‌کنند، احمق نیستند، توضیح دهند که در واقع ترامپ در انتخابات باخته است و ادعاهای وی درباره تقلب در انتخابات بی‌اساس است.»

اوایل تیرماه امسال بود که انتشار کتاب جنجالی مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید با عنوان “اتاق اتفاق” و افشای بسیاری از ناگفته‌ها جنجال زیادی برپا کرد. ناگفته‌هایی از پشت پرده رویدادها، تصمیم‌ها و اتفاقاتی که در دولت ترامپ و در اتاق بیضی کاخ سفید درباره مسائل داخلی و سیاست خارجی آمریکا رخ داده است.

بولتون که مدتی به عنوان مشاور امنیت ملی ترامپ با او کار می‌کرد، به علت اختلافات فاحش با رئیس جمهوری آمریکا کنار گذاشته شد. وی در کتاب جنجالی ۵۰۰ صفحه‌ای‌ خود به ماجراهای زیادی ازجمله روابط آمریکا با روسیه، چین، ایران و جزئیات برجام و بسیاری مسائل دیگر پرداخت و همین خشم ترامپ را برانگیخت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.