بهبود یافتگان کرونا با اهدای پلاسما ناجی چندین نفر خواهند شد!

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اشاره به نقش پلاسما درمانی در بهبود مبتلایان، کرونا از بهبود یافتگان کرونا خواست تا با مراجعه به مراکز انتقال خون اقدام به اهدای پلاسما کنند.

به گزارش سایت چاپار نیوز، دکتر سیما سادات لاری، گفت: استفاده از پلاسمای خون بهبود یافتگان کرونا یکی از روش‌های درمانی برای درمان بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌ها است و تزریق آن در ابتدای بیماری می‌تواند در جلوگیری از بدحال شدن بیماران موثر باشد.

لاری همچنین افزود: میران مراجعه برای اهدای پلاسمای بهبود یافتگان از ابتدای اردیبهشت ماه تا امروز(۲۹ آبان‌ماه) در کل کشور ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر بوده است که از این میزان مراجعه تاکنون ۱۱ هزار و ۲۷۰ واحد پلاسما جمع‌آوری شده است. تاکنون تنها ۲ درصد از بهبودیافتگان از بیماری کووید۱۹ جهت اهدای پلاسمابه مراکز انتقال خون مراجعه کردند.

وی با تاکید بر پایین بودن آمار اهدای پلاسمای بهبود یافتگان کرونا تاکید کرد: این در حالی است که تمامی پروتکل‌های بهداشتی در مراکز انتقال خون سراسر کشور رعایت می‌شود و تمامی وسایل و تجهیزات استفاده شده در پروسه اهدای خون و پلاسما استریل و یکبار مصرف است.

لاری در نهایت گفت: هم‌اکنون در ۲۵ استان کشور در مراکز انتقال خون، پلاسمای بهبودیافتگان دریافت می‌شود. در تهران بهبودیافتگان کرونا برای اهدای پلاسما می‌توانند به مرکز انتقال خون استان واقع در خیابان وصال شیرازی و مرکز نوآوری سازمان انتقال خون در جنب برج میلاد مراجعه کنند و به کمک مبتلایان به بیماری بشتابند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.