بسته شدن سفارت آمریکا در عراق / واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چیست؟

0 20

به گزارش چاپار نیوز و به نقل از شبکه آمریکایی الحره، اخبار منتشر شده در رابطه با بسته شدن سفارت آمریکا در عراق باعث واکنش نشان دادن وزارت خارجه امریکا شد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص بسته شدن سفارت آمریکا در عراق اعلام کرد: واشنگتن از قبل توضیح داد گروه‌هایی که به سفارت آمریکا در بغداد موشک شلیک می‌کنند، خطری علیه دولت عراق و هیئت‌های دیپلماتیک هستند.

پیش از این هم برخی منابع اعلام کردند که مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا به نخست وزیر عراق هشدار داده است که ممکن است آمریکا به علت حملات مکرر به سفارت این کشور در عراق، این سفارتخانه بسته و کارمندانش را به کشورش بازگرداند.

این در حالی است که روزنامه وال استریت ژورنال در خبری و به نقل از مسئولان عراقی نوشت که مقدمات برای بستن سفارت آغاز شده است.

روزنامه واشنگتن پست آمریکا هم به نقل از احمد ملا طلال، سخنگوی دولت عراق نوشت: امیدواریم که دولت آمریکا در تصمیم خود بازنگری کند.

اینگونه اخبار باعث شدند تا سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن رد کردن اظهار نظرها درخصوص این خبر، اظهار کند: ما هیچ‌گاه به مذاکرات دیپلماتیک یک وزیر با رهبران خارجی واکنش نشان نمی‌دهیم.

وی افزود: در حالی که آمریکا برای حمایت مالی از عراق با کمک جامعه جهانی و شرکت‌های بخش خصوصی تلاش می‌کند، وجود “شبه‌نظامیان غیرقانونی” بزرگترین مانع در مقابل سرمایه‌گذاری بیشتر در عراق است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.