بستری بیماران غیر اورژانسی در همه مراکز درمانی اصفهان ممنوع شد

0 12

به گزارش چاپار نیوز، طاهره چنگیز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز گذشته در جمع خبرنگاران ضمن یادآوری خبر معاون وزیر بهداشت مبنی بر عدم بستری بیماران غیر اورژانسی در بیمارستان‌ها، اعلام کرد: بستری شدن بیماران غیر اورژانسی تا اطلاع بعدی در همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی، خصوصی، عمومی و خیریه ممنوع است.

وی در ادامه گفت: همه بیمارستان‌ها مکلف هستند برای حفظ ایمنی بیمارانی که عمل جراحی و بستری آن‌ها اورژانسی نیست و همچنین آماده نگه‌داشتن بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران کرونایی از پذیرش این دسته بیماران خودداری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ضمن اشاره به این موردکه تشخیص اورژانسی و غیر اورژانسی نبودن بیماران معیار‌هایی دارد، اظهار کرد: موارد اورژانسی مواردی هستند که در صورت عدم رسیدگی و مداخله به موقع باعث صدمه جانی به فرد می‌شود و درمان آن نیاز به فوریت دارد.

وی خاطر نشان کرد: بعضی از اعمال جراحی مانند تعویض مفصل می‌تواند با تاخیر انجام شود و خطر جانی در صورت عدم انجام آن برای شخص وجود ندارد و می‌توانند این اعمال را با چند هفته تاخیر انجام دهند.

چنگیز در رابطه با ممنوع شدن بستری بیماران غیر اورژانسی و عمل های جراحی آن ها در دروان پیک کرونا بیان کرد: اگر این افراد با توجه به اپیدمی بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شوند و همزمان با عمل جراحی که انجام می‌دهند مبتلا به کرونا بشوند عوارض شدیدتری دامنگیر آن‌ها خواهد شد، بنابراین برای حفظ سلامت آن‌ها توصیه می‌شود عمل غیرضروری خود را به تعویق بیندازند.

وی در انتها گفت: تا زمانی که از پیک کرونا در استان خارج نشویم این ممنوعیت ادامه خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.