برگشت خوردن چک بازاریان در ایام کرونا ممکن نیست

جعفر مردانی در ستاد عملیاتی ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا با اشاره به اینکه محدودیت های کرونا در شهرهای قرمز به مدت یک هفته تمدید شده است و ضمن اشاره به موضوع برگشت خوردن چک بازاریان در این ایام، اظهار داشت: طبق گزارشات بدست آمده امروز صبح تعدادی از بازاریان گروه شغلی ۲ واحد صنفی خود را باز کرده اند، اتاق اصناف و فرمانداران باید بلافاصله با همکاری نیروی انتظامی ورود کرده و محدودیت فعالیت گروههای دوم، سوم و چهارم شغلی را دوباره با پیامک به بازاریها اطلاع دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه طبق تصمیم ستاد کرونا، چک بازاریان در تعطیلات بازار برگشت نخواهد خورد، اظهار داشت: بازاریان نباید نگران این موضوع باشند. همچنین تصمیماتی در ستاد ملی کرونا برای حمایت از بازاریان در پرداخت اقساط، تمدید مجوز، روش پرداخت مالیات و عوارض تصویب شد که مصوبات به بازاریان اعلام می شود.

وی با تأکید بر اینکه دورکاری به معنای تعطیلی کار نیست، افزود: کارکنان و کارمندان باید در روزهای دورکاری در خانه بمانند و در صورت مشاهده این افراد در مراسم ترحیم، جشن یا تفریح، به تخلفات اداری گزارش می شوند.

مردانی با اشاره به ساده انگاری مردم و کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی، تأکید کرد: کرونا باید در عناوین خبری قرار گیرد، نباید اجازه دهیم ساده انگاری برخی افراد باعث قرمز شدن وضعیت کرونا در چهارمحال و بختیاری شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: در صورت نقض رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستانها، باید در این باره به فرمانداران هشدار داده شود و فرمانداران موظفند مصوبات ستاد کرونا را دنبال کنند. همچنین با حساسیت بیشتری ورودیها را برای کنترل ورود اتومبیل های غیربومی کنترل کنند.

وی در خصوص برگزاری مراسم لیالی قدر در چهارمحال و بختیاری توضیح داد: دستورالعمل برگزاری مراسم شب قدر اعلام شده است. حداکثر زمان برگزاری مراسم دو ساعت است و این مراسم باید با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در هوای آزاد برگزار شود.

مردانی در پایان و پس از اشاره به اینکه برگشت خوردن چک بازاریان ممکن نیست و با تأکید بر اینکه هیچ خدماتی در چهارمحال و بختیاری به مسافران ارائه نمی شود، خاطرنشان کرد: تمام پارک ها، مراکز تفریحی و گردشگری استان تعطیل هستند و ورزش و جوانان باید فعالیت های غیرقانونی برخی از اماکن ورزشی را در این روزها رصد کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.