برنامه Device Lock Controller گوشی بدهکاران را مسدود می کند!

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، به تازگی یک برنامه ” Device Lock Controller ” در گوگل پلی قرار گرفته است، این برنامه عجیب و غریب که در ماه ژوئن منتشر شد، این اپلیکیشن به گونه‌ای طراحی شده است که در صورتی که کاربر آن در پرداخت بدهی به طلبکاران، بانک‌ها، شرکت‌های حمل و نقل (به هر کس که بدهکار هستید) بیش از حد تاخیر کند، اجازه دارد عملکرد دستگاه کاربر را محدود کند.

عملکرد برنامه در پلی استور به شرح زیر است:

برنامه Device Lock Controller مدیریت دستگاه را برای ارائه دهندگان اعتبار امکان پذیر می‌کند. اگر شما در پرداخت بدهی خود کوتاهی کنید و آن را بیش از حد به تاخیر زیادی بیندازید، ارائه دهنده خدمات می‌تواند از راه دور دسترسی به دستگاه شما را محدود کند. اگر دستگاه شما محدود شده باشد، عملکرد‌های اصلی مانند تماس اضطراری و دسترسی به تنظیمات همچنان در دسترس خواهند بود.

برنامه Device Lock Controller

طبق گزارش XDA-Developers، که برای اولین بار متوجه وجود این برنامه شده است، DeviceAdminService API برای کنترل از راه دور عملکرد‌های دستگاه استفاده می‌شود. “این همان API است که شرکت‌ها برای کنترل کارمندان با تلفن‌های کاری استفاده می‌کنند. در واقع اگر از پرداخت‌ها عقب باشید، این سیستم می‌تواند شما را از استفاده از تلفن هوشمندتان محروم کند.

برنامه شاید برای وام دهندگان و طلبکارانی که می خواهند طلب شان به موقع صورت گیرد و مطمئن باشند که پرداخت از طریق دستگاه های مالی انجام می شود، کارآمد و مناسب باشد اما برای بدهکاران و افرادی که از گوشی مذکور به عنوان دستگاه اصلی خود استفاده می کنند معضل دردسرسازی به حساب می آید.

ما همیشه در مورد از دست دادن خدمات تلفن همراه در صورت عدم پرداخت بدهی ها شنیده ایم، اما عملکرد مشابه با برنامه Device Lock Controller اصلا رایج نیست و بسیاری از افراد را سردرگم می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.