جو بایدن سیاست های دولت خود در برابر ایران را مشخص کرد

0 17

به گزارش چاپار نیوز، جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سیاست های دولت خود در برابر ایران را در صورت پیروزی در انتخابات اعلام کرد.

بایدن در شبکه خبری سی ان ان در خصوص سیاست های خود در برابر ایران ، اعلام کرد که خروج از برجام توسط ترامپ یک اشتباه واضح و مغایر با منافع ملی آمریکا بوده است.

نامزد دموکرات ها در انتخابات پیش روی امریکا همچنین اظهار کرد که خروج آمریکا از برجام سبب منزوی شدن آمریکا شده است و شکست این کشور در در شورای امنیت در خصوص تصویب قطعنامه تمدید تحریم های تسلیحاتی در قبال ایران یکی از نشانه های منزوی شدن آمریکاست.

بایدن از ترور سردار قاسم سلیمانی هم انتقاد کرده و اعلام کرد که این اقدام امریکا باعث شده تا ایران به یک پایگاه آمریکایی حمله نماید که این حمله منجر به زخمی شدن ۱۰۰ نفر از نیروهای نظامی آمریکایی شد.

جو بایدن در خصوص حمله ایران به پایگاه هوایی آمریکا در عراق عنوان کرد که طی این حمله بیش از ۱۰۰ نیروی نظامی این کشور دچار ترومای مغزی شده اند و در ادامه اعلام کرد که ترامپ این بیماری را با نام سردرد معرفی کرده و سعی دارد تا از این طریق این مشکل را کوچک نمایی کند.

این نامزد ریاست جمهوری آمریکا در ادامه افزود که در صورت پیروزی در انتخابات، سیاست های این کشور در برابر ایران را تغییر می دهد. به عنوان مثال در قدم اول تمام تلاش خود را برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای خواهد کرد.

او قدم دوم را ایجاد مسیری قابل اعتماد برای برقراری رابطه با ایران عنوان کرد و در ادامه افزود که در صورتی که ایران به تعهدات برجام بازگردد، آمریکا نیز به برجام باز خواهد گشت.

جو بایدن گام سوم خود را به مقابله با سیاست های منطقه ای ایران و تامین امنیت رژیم صهیونیستی اختصاص داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.