کمترین و بالاترین نرخ طلاق متعلق به کدام کشور هاست؟

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، بر اساس آمارهای به دست آمده از نرخ طلاق در بین کشورهای جهان تا سال ۲۰۱۸ بالاترین درصد نرخ طلاق متعلق به کشور لوکزامبورگ با ۷۸ درصد است؛ لوکزامبورگ با نام رسمی دوک‌نشین لوکزامبورگ، یکی از کشورهای اروپایی است که در غرب این قاره واقع شده است و با کشور آلمان، فرانسه و بلژیک مرز مشترک دارد.

کشورهای زیر به‌ترتیب بالاترین درصد نرخ طلاق را دارند:

لوکزامبورگ با ۸۷ درصد

اسپانیا با ۶۵ درصد

فرانسه با ۵۵ درصد

روسیه ۵۱ درصد

آمریکا ۴۶ درصد

در این میان کشور “هند” با یک درصد، کمترین درصد نرخ طلاق را داراست؛ نکته جالب این است که بالغ بر حدود ۷۴ درصد ازدواج ها در هندوستان به صورت سنتی و بدون عشق قبلی صورت می‌گیرد، یعنی خانواده‌ها تعیین می‌کنند فرزندانشان با چه کسی ازدواج کنند و پیشنهاد آن‌ها با موافقت طرفین مواجه می‌شود.

کشورهای زیر از جمله کشورهای دیگری با کمترین نرخ طلاق در جهان هستند:

شیلی ۳ درصد

کلمبیا ۹ درصد

کنیا ۱۵ درصد

مکزیک با ۱۵ درصد

از سال ۱۹۷۰ تا ۲۰۰۸ نرخ طلاق در سراسر دنیا به بیش از دو برابر، یعنی از ۶. ۲ در هر هزار نفر به ۵. ۵ نفر به ازای هر هزار نفر جمعیت، رسیده است. درصد نرخ طلاق در سراسر نقاط دنیا با یکدیگر یکسان نیست، کشورهای بسیاری هستند که در آن ها اغلب مردم ازدواج‌هایی موفق را تجربه می‌کنند و تا ابد در کنار یکدیگر به خوبی و با عشق زندگی می کنند. این در حالی است که آمار طلاق در  ایران نیز در شرایط بحرانی قرار دارد؛ آمار رسمی سازمان ثبت ‌احوال نشان دهنده آن است که جامعه ایران در سال ۹۵ با تعداد ۱۸۱ هزار و ۴۹ طلاق، بالاترین نرخ طلاق نیم قرن گذشته را داشته است! از طرفی میزان ثبت ازدواج‌ها در کشور، دچار روندی کاهشی بوده که باعث افزایش جمعیت مجرد کشور شده است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.