بازی سرنوشت ساز استقلال و الاهلی در روز چهارشنبه برگزار می شود!

0 14

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، پس از تساوی الشرطه و استقلال، اکنون در چارچوب هفته پایانی مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، روز چهارشنبه دو تیم ایرانی استقلال و شهرخودروی ایران به مصاف حریفان آسیایی خود یعنی الاهلی عربستان و پاختاکور عربستان خواهند رفت. وضعیت این دو گروه با یکدیگر کاملا متفاوت است. استقلال برای صعود به مرحله بعد به مصاف الاهلی می‌رود، در حالی که شهرخودرو از لیگ قهرمانان حذف شده و تنها برای حفط حیثیت ورزش خود بازی خواهد کرد.

بازی سرنوشت ساز استقلال ایران – الاهلی عربستان (ساعت ۱۸:۳۰)

روز چهارشنبه تیم فوتبال استقلال در یک بازی سرنوشت ساز به مصاف الاهلی خواهد رفت. این در حالی است که آبی پوشان تنها در صورت کسب نتیجه برد در مقابل الاهلی امکان صعود را خواهند داشت. شاگردان نامجومطلق پس از تساوی الشرطه و استقلال در بازی قبل، باید به پیروزی برابر الاهلی را به دست بیاورند. در صورت پیروزی یک بر صفر، آمار تفاضل و گل زده و خورده استقلال و الشرطه برابر خواهد شد. با این حال با توجه به یک اخراجی که تیم الشرطه برابر الاهلی عربستان داشت، نماینده ایران در صورتی که در بازی آخر اخراجی نداشته باشند موفق می شود به مرحله بعد دست یابد.

استقلال در ۳ بازی اخیر خود، یک شکست و ۲ تساوی داشته این در حالی است که شرایط برای تیم حریف کاملا برعکس بوده است. الاهلی با دارا بودن ۲ پیروزی و یک شکست اکنون با بازیکنان تازه نفس خود پا به میدان می گذارد. الاهلی در بازی قبل مقابل الشرطه از بازیکنان ذخیره خود استفاده کرد و یک برد را به یان تیم هدیه داد. اما با توجه به پاداشی که AFC بابت هر پیروزی برای تیم ها در نظر می گیرد،  احتمال این که الاهلی در این دیدار هم از نفرات ذخیره خود استفاده کند بسیار ضعیف است.

علی کریمی هافبک قوی تیم استقلال که دیر به تمرینات این تیم در دوحه اضافه شد، قادر است از ابتدا مقابل الاهلی بازی کند. از طرفی شاید نامجومطلق این ریسک را بپذیرد و ارسلان مطهری را کنار دیاباته و قایدی به میدان بفرستد. وریا غفوری کاپیتان استقلال در تمرین اخیر دچار آسیب دیدگی شده و شاید نتواند تیم خود را در این بازی مهم همراهی کند.

الاهلی در لیگ عربستان راهی پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشته است. در لیست ۵ دیدار آخر این تیم، ۲ پیروزی و ۲ شکست دیده می شود. نقطه قوت الاهلی خط حمله این تیم است که موفق گردیده در ۷ بازی آخر، دروازه حریفان را با حداقل یک گل باز کند.

بازی رفت ۲ تیم، به سود الاهلی به پایان رسید. تیم عربستانی با نتیجه ۲ بر یک استقلال را شکست داد. این پیروزی در شرایطی به دست آمد که گل سالم ارسلان مطهری در دقایق پایانی، توسط کمک داور آفساید در نظر گرفته شد.

در جدول گروه الاهلی عربستان با ۶ امتیاز در صدر جدول قرار دارد. الشرطه و استقلال به ترتیب با ۵ و ۲ امتیاز، رتبه‌های بعدی را کسب کرده اند.

مسابقه تشریفاتی شهرخودروی ایران – پاختاکور ازبکستان (ساعت ۲۱:۳۰)

شاگردان مهدی رحمتی باید در هفته آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان طی یک مسابقه تشریفاتی به میدان بروند. این مسابقه تنها برای شهرخودرو جنبه حیثیتی دارد، چراکه پاختاکور رقابت سختی با الاهلی امارات برای صعود دارد.

تساوی شهر خودرو و الاهلی

شهرخودرو در این فصل لیگ قهرمانان اصلا از وضعیت جالبی برخوردار نبود. آن‌ها در ۵ دیدار اخیر، ۴ شکست را تجربه کرده اند. تنها تساوی شهرخودرو هم در بازی قبل برابر الاهلالی به این دلیل بود که این تیم نیمی از بازیکنان خود را به دلیل ویروس کرونا در اختیار نداشت.

این نماینده ایران برعکس تیم استقلال، یک سابقه منفی را به نام خود ثبت کرده است. آن‌ها در ۵ بازی اخیر خود در لیگ قهرمانان، موفق به زدن هیچ گلی به دروازه حریفان خود نشدند. شاگردان رحمتی امیدوار هستند با پشت سر گذاشتن این رکورد منفی، اولین پیروزی خود را کسب کنند و با خاطره‌ای خوب از لیگ قهرمانان  خداحافظی کنند.

شهرخودرو ایران ۷ مسابقه آخر خود در لیگ برتر را هم بدون کسب پیروزی به پایان رساند. مهدی رحمتی که به دلیل مصدومیت ۲ بازی اخیر را از دست داد، به احتمال زیاد به دیدار مقابل پاختاکور هم نمی‌رسد. عملکرد عنابی پوشان در خط دفاعی هم تعریف چندانی ندارد، زیرا شهر خودرو با دریافت ۷ گل در ۴ بازی، جایگاه ضعیف‌ترین خط دفاع گروه دوم را به خود اختصاص داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.