بازگشایی مسجد الحرام به روی نمازگزاران با رعایت پروتکل های بهداشتی

0 7

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، عربستان روز یکشنبه بعد از گذشت ۷ ماه تعلیق به خاطر شیوع ویروس کرونا از بازگشایی مجدد مسجد الحرام خبر داده و همچنین به شهروندان و ساکنان کشورش اجازه اقامه نماز در مسجد الحرام را داد.

خبرگزاری رسمی عربستان ( واس ) نیز در خصوص بازگشایی مجدد مسجد الحرام گزارش داد و اعلام کرد که نماز برای شهروندان و ساکنان عربستان برای اولین‌بار در مسجد الحرام بعد از ۷ ماه تعلیق اقامه می‌شود.

خبرگزاری واس همچنین ضمن انتشار خبر بازگشایی مسجد الحرام اعلام کرد که با شروع مرحله دوم مراسم حج عمره و اقامه نماز در مسجد الحرام شهروندان سعودی با ۷۵ درصد ظرفیت، نماز صبح یکشنبه را در مسجد الحرام که برابر با اول ربیع الاول است، اقامه کردند.

پس از موافقت دولت سعودی برای بازگشایی مجدد مسجد الحرام، وزارت امور حج و عمره همه دستور العمل های پیشگیرانه برای محافظت از نمازگزاران اتخاذ کرده است، به ‌گونه‌ای که ۴۰۰۰ کارگر موظف هستند که ۱۰ بار در روز مسجد جامع را شستشو و ضدعفونی ‌کنند و روزانه ۹۰۰ لیتر ماده ضدعفونی کننده دست از طریق ۳۰۰ دستگاه در تمام راهروهای مسجد جامع و ۱۰۰۰ لیتر ماده ضدعفونی کننده فرش و ۲۵۰۰ لیتر ماده ضدعفونی کننده سطوح در مسجد توزیع می‌شود.

وزارت بهداشت عربستان سعودی، روز شنبه، اعلام کرد که ۳۵۹ مورد جدید ویروس کرونا ثبت شده است و در مجموع شمار مبتلایان به این ویروس به ۳۴۱،۸۵۴ مورد رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.