باخت کانادا مقابل لهستان و فرصت سوم شدن به تیم والیبال ایران را می دهد

به گزارش چاپارنیوز،در مورد باخت کانادا مقابل لهستان که بازیهای پنجمین روز از مسابقات والیبال المپیک توکیو در بخش مردان توسط دو تیم لهستان و کانادا در گروه A این مسابقات پیگیری شد.

تیم های ملی والیبال لهستان و کانادا که صعود خود را به دور بعدی قطعی کرده بودند، در حالی به مصاف هم رفتند که تیم ملی والیبال لهستان برای تثبیت صعود خود به این مسابقه قدم گذاشته بود.

با اشاره به باخت کانادا مقابل لهستان لهستان در پایان بازی با نتیجه ۳ بر صفر کانادا را شکست داد تا برتری خود را قطعی کند. سه ست این دیدار با نتایج ۲۵ بر ۱۵، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۱۶ به سود لهستان به پایان رسید.

با این نتیجه، لهستان با ۴ برد و ۱ شکست (۱۳ امتیاز) برتری خود را قطعی کرد.

در دیگر دیدارهای امروز، تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار گروهی ساعت ۱۵:۱۰ بعدازظهر یک دیدار حساس با ژاپن انجام می دهد.

تیم ملی والیبال ایران برای صعود به دور بعدی این رقابت ها باید ژاپن را شکست دهد. در پی باخت کانادا مقابل لهستان تیم ملی والیبال کانادا با همان دو برد به دور بعد صعود کرد. تیم ملی والیبال ژاپن یا ایران با پیروزی مقابل یکدیگر می توانند با سه پیروزی در رده سوم این رقابتها ایستاده تا در قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی حریف بعدی آنها مشخص شود.

لازم به ذکر است که اگرچه کانادا با یک بازی دیگر در رده سوم جدول گروهی قرار دارد، اما در پایان امروز (با اعلام برنده بازی ایران و ژاپن) در مکان چهارم قرار می گیرد و سه شنبه در مرحله یک چهارم نهایی با تیم اول گروه B روبرو می شود.

با توجه به باخت کانادا مقابل لهستان در گروه A این رقابت ها و در دیگر بازی ها، ایتالیا به مصاف ونزوئلا می رود. ایتالیا که تصمیم به صعود گرفته است به مصاف ونزوئلا می رود که در این رقابت ها بردی نداشته است.

طبق قوانین این مسابقات،با اشاره به باخت کانادا مقابل لهستان اگر ایران در گروه خود چهارم بود، باید با رهبر گروه حریف که احتمالاً روسیه است بازی کند، اما در صورت کسب مقام سوم، قرعه حریف او از بین تیم های دوم یا سوم گروه مقابل مشخص می‌شود که این فرصت ویژه ای برای بازیکنان ایرانی در صورت پیروزی مقابل ژاپن است.

برنامه دیگر بازیهای امروز گروه A

۱۱:۵۵ – ایتالیا – ونزوئلا

۱۵:۱۰ – ایران – ژاپن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.