ایمنی مواد غذایی در دوران شیوع کرونا و تاکید سازمان جهانی بهداشت به این امر

همزمان با روز جهانی ایمنی مواد غذایی، سازمان جهانی بهداشت (WHO) بر ارزش امنیت و سلامت مواد غذایی در دوران همه گیری کووید-۱۹ تاکید کرد. به گزارش چاپارنیوز، هفتم ژوئن به منظور افزایش آگاهی در مورد بیماری های ناشی از مواد غذایی و کمک به پیشگیری، تشخیص و مدیریت بیماریها به عنوان روز جهانی تعیین شده است.

امسال همزمان با روز جهانی ایمنی مواد غذایی، ناظران جهانی خطرات ناشی از الگوی غذایی مضر در شیوع ویروس کرونا را برجسته کرده اند، زیرا اعتقاد بر این است که شیوع این بیماری در میان انسان ها به دلیل “بازار مرطوب” شهر ووهان چین بوده است.

مجمع جهانی بهداشت (WHA) هفتم ژوئن را به عنوان روز مهمی برای آگاهی از اهمیت مواد غذایی و بهبود و ارتقاء اقدامات پیشگیری از بیماریهای ناشی از مواد غذایی آلوده در سطح محلی، ملی، منطقه ای و جهانی تعیین کرده است که می تواند اقدامات جهانی با هدف حفظ ایمنی مواد غذایی برای کاهش فشار بیماری های ناشی از مواد غذایی را تقویت کند.

امسال شعار “غذای ایمن امروز برای فردایی سالم” به مناسبت روز جهانی ایمنی مواد غذایی انتخاب شده است. سازمان بهداشت جهانی قصد دارد با انتخاب این شعار بر این واقعیت تأکید کند که تولید و مصرف غذای بی خطر، فواید فوری و بلند مدت برای انسان، کره زمین و اقتصاد دارد.

به گزارش چاپارنیوز و به نقل از هندوستان تایمز، سازمان بهداشت جهانی تأکید می کند که درک رابطه بین سلامت انسان، حیوانات، گیاهان، محیط زیست و اقتصاد به تأمین نیازهای ما در آینده کمک می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.