احداث ایستگاه های مترو جدید برای منطقه یک تهران

به گزارش چاپارنیوز، حمید موسوی، شهردار منطقه یک در مورد اتصال خط سه به یک مترو با محوریت پوشش محلات در این مناطق اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات منطقه یک ، تردد مداوم در گذرگاه های این منطقه است. طبق آماری که پلیس راهور ارائه کرده است. معابر در منطقه روزانه ۱۶ تا ۱۷ ساعت اوج ترافیک داریم و این اوج در روزهای تعطیل به دلیل استقبال مردم از زیارتگاه ها، مراکز خرید، فضاهای طبیعی و کوهستانی واقع در منطقه افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین خواسته های ساکنان منطقه یک توسعه حمل و نقل عمومی از جمله مترو است، افزود: اتصال خط سوم مترو در میدان نوبنیاد با ایستگاه تجریش در خط یک در دستور کار سال گذشته به عنوان یکی از اصلی ترین استراتژی ها و با موافقت شهردار تهران، از گروه مشاوران خواستیم تا گزینه های مختلفی را برای توسعه مترو در این منطقه در نظر بگیرند.

موسوی ادامه داد: مشاوران گزینه های مختلفی را بررسی کردند و در نهایت گزینه قابل استفاده را برای اتصال خط سه با یک مترو انتخاب کردند که در نهایت با عبور از خیابان پاسداران به طول بیش از ۸ کیلومتر گزینه نهایی را انتخاب کرد.

وی با بیان اینکه مسیر توسعه از میدان نوبنیاد ابتدای خیابان پاسداران آغاز می شود در خیابان شهید باهنر ادامه دارد و از میدان تجریش عبور می کند و در انتها به خیابان زعفرانیه می رسد، افزود: تعداد کل ایستگاه های واقع در منطقه منطقه یک ، ۷ ایستگاه شامل سه ایستگاه در پاسداران، دو ایستگاه در نیاوران، یک ایستگاه در میدان تجریش و یک ایستگاه در زعفرانیه (شهید فلاحی) است. پس از آن در صورت نیاز و تقاضای شهروندان پس از زعفرانیه به خط ۱۰ در بزرگراه شهید چمران متصل می شود.

موسوی با اشاره به انعقاد قرارداد بین شهرداری منطقه و شرکت مترو گفت: به همین ترتیب به این شرکت املاک مورد نیاز مترو برای تسریع در ساخت خط اتصال و تجهیز کارگاه در اختیار این شرکت قرار داده شده است و با انعقاد قرار داد فی مابین شرکت مپنا و مترو نیز به نظر می رسد، کلنگ پروژه اتصال خط سوم به خط مترو در اسرع وقت زمین زده خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.