ایجاد تغییرات اساسی در مدل های جدید ماشین های مرسدس بنز

به گزارش چاپار نیوز، شرکت خودروسازی مرسدس بنز بیان کرد که با هدف کاهش هزینه های خود برای مدل های جدیدش تغییرات اساسی ایجاد خواهد کرد.

خودروسازی مرسدس بنز اظهار کرد که در راستای کاهش هزینه های عملیاتی این مجموعه و صرفه جویی در هزینه ساخت موتورهایش تصمیم دارد تا به ساخت خودروهای دنده ای پایان دهد. استراتژی جدید بنز بر اساس افزایش سودآوری بنا شده و به همین دلیل مقرر شده که تا حد امکان در ساخت خودروها به سمت بهره برداری از پیشرانه الکتریکی و سامانه های هدایتی نوین حرکت شود.

مارکوس شفر- مدیر مرکز تحقیق و توسعه مرسدس بنز در خصوص تغییرات جدید خودروهای این شرکت اعلام کرد: نیاز داریم تا از پیچیدگی ها بکاهیم. این پیچیدگی باعث افزایش هزینه ها می شود و ما در آینده به این سمت حرکت می کنیم که پیچیدگی ها کمتر شود. می خواهیم تا سیستم های دستی را حذف کنیم. همچنین برخی از آپشن هایی که کاربرد کمتری دارند را نیز حذف خواهیم کرد.

در حال حاضر زمان دقیقی برای حذف گیربکس دستی از خودرو های بنز اعلام نشده اما به نظر می رسد که اعمال تغییرات جدید می توانند باعث شوند تا قیمت محصولات سال ۲۰۲۵ این شرکت تا حدود ۲۰ درصد کاهش قیمت داشته باشند. بنز همچنین مخارج سرمایه ای و هزینه های تحقیق و توسعه خود را تا حدود یک پنجم کمتر خواهد کرد.

این در حالی است که در سال های گذشته سهم و تمایل مردم به خرید خودروهای دارای دنده دستی به طرز قابل ملاحظه ای کاهش داشته است و این بدان معنا می باشد که سرمایه گذاری خودروسازان روی توسعه این مدل خودروها در بسیاری از موارد صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

این عوامل باعث شده تا علاوه بر مرسدس بنز، دیگر خودروساز مشهور آلمانی یعنی فولکس واکن نیز در جست و جوی راهکارهایی برای کاهش هزینه های خود باشد. به همین دلیل هم ممکن است که سهام زیرمجموعه مطرح این شرکت یعنی لامبورگینی در بورس عرضه شود. با این حال فولکس واگن تنها بخشی از سهام لامبورگینی را عرضه خواهد نمود و اکثریت سهام آن را در اختیار خود نگه خواهد داشت. قبل از این هم برخی منابع خبری خبر از احتمال عرضه سهام دو زیرمجموعه دیگر فولکس واگن یعنی دوکاتی و بوگاتی داده بودند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.