اپیدمی کرونای انگلیسی با خطر بالای مرگ و میر همراه است

دکتر اشکان نقوی نیا در گفت وگویی در مورد اپیدمی کرونای انگلیسی و با بیان اینکه افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونای انگلیسی در این استان می تواند یک زنگ خطر باشد، گفت: متاسفانه خطر همه گیری کرونای انگلیسی بسیار خطرناک است و در صورت عدم رعایت، خطر بالای مرگ وجود دارد.
وی با بیان اینکه در استان اردبیل مانند سایر مناطق کشور وضعیت بیمارستان ها و کادر پزشکی محدودیت هایی دارد، افزود: با اطمینان می توان گفت در صورت وجود پیک های سنگین، فضای بیمارستانی ما و تعداد کادر درمان کافی نخواهند بود.

نقوی نیا با بیان اینکه طی روزهای منتهی به پایان سال گذشته، به دلیل حوادث ناشی از سوختگی در چهارشنبه آخر سال، شاهد افزایش مراجعه به بیمارستان ها و فشار بیشتر بر کادر درمان بودیم، اظهار داشت: متأسفانه شرایط کرونا مصادف با نوروز و حال و هوای سال نو کار را سخت کرد. زیرا مردم دوست داشتند آداب و رسوم خود را دنبال کنند و این امر شرایط را برای رعایت پروتکل ها تا حدودی تضعیف کرد.

وی با اشاره به سیاست های پیشگیری از اپیدمی کرونای انگلیسی افزود: ما از سال گذشته در رابطه با کرونا تجربه ای داشته ایم که از سال گذشته با آن مواجه هستیم و انتظار می رفت که این تجربه درس های خوب داده باشد و اشتباهاتی را که در آن زمان مرتکب شده بودیم، این بار تکرار نکنیم، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

این پزشک اردبیلی گفت: سال گذشته، زمانی که اپیدمی کرونا در قم آغاز شد، ما شهر قم را قرنطینه نکردیم و باعث شد تا کرونا در سراسر کشور گسترش یابد. ما همین مورد را در خوزستان در مورد کرونا انگلیسی تکرار کردیم و با قرنطینه شدن در شهرهای درگیر با کرونا انگلیسی در خوزستان مخالفت شد و سخت گیری های لازم در مرزهای کشور اعمال نشد و هیچ قرنطینه ای برای افرادی که از مرزها وارد کشور می شوند اعمال نمی شود.

وی با بیان اینکه انتظار می رود در مدیریت بیماری کرونا و مدیریت بحران صدایی در بین مسئولان مشاهده کنیم، تأکید کرد: نباید به گونه ای باشد که یک نهاد و سازمان مجموعه ای از قوانین و مقررات را اعلام کند و مجموعه ای از سایر نهادها و سازمان ها دیگر مستقل از این مجموعه قوانین دیگری برای خود داشته باشند، اجرا نکنند و یا قدرت اجرایی ندارند.
نقوی نیا افزود: طی یک سال گذشته، ما شاهد بودیم که ممکن است یک سری پروتکل ها توسط ستاد مبارزه با کرونا اعلام شده باشد که نه سندیت اجرایی داشت و نه قدرت اجرایی، که باعث ایجاد برخی سر و صدا در مدیریت بیماری کرونا شد و از این نظر آسیب دیدیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.