انفجار هنر بعد از کرونا ؛ منتظر آثار خلق شده در این دوران هستیم

بهنام کامرانی ، کارشناس هنری که کیوریتوری بعضی از نمایشگاه های هنری را عهده دار بوده است ، در گفت و گوی خبری در رابطه با وضعیت هنر بعد از کرونا گفت: در هر صورت ، باید بپذیریم که وارد دنیای جدیدی شده ایم و باید بپذیریم که این وضعیت جدید است و باید خودمان را با آن سازگار کنیم.

وی ادامه داد: شرایط جدید با وجود تمام محدودیت ها می تواند فرصت هایی را به همراه داشته باشد. یکی از این فرصت ها فعال سازی اقتصاد هنر دیجیتال است که در ماه های اخیر در جهان و حتی در کشور ما بسیار محبوب شده است. استفاده از گپ های اینترنتی و نمایشگاه های مجازی یکی دیگر از فرصت های ارائه شده در روزهای کرونا بود و توانست مخاطبان را بسیار افزایش دهد. از طرف دیگر تعطیلی دانشگاه ها و مراکز زیادی به هنرمندان فرصت بیشتری برای خلق آثار داده است و قطعاً شاهد انفجار هنر بعد از کرونا خواهیم بود و آثار خلق شده در زمان کرونا به نمایش گذاشته می شوند.

کامرانی در پاسخ به این سال که کرونا تا چه اندازه بر محتوای آثار هنری تأثیرگذار بوده است ، گفت: کرونا بر آثار هنرمندان تأثیر می گذارد ، اما در عین حال باید توجه داشت که ماهیت هنرهای تجسمی به طور کلی درون گراست و قطعاً ، تأثیر کرونا در آثار هنرمندان به روشی درونگرا دیده خواهد شد. اما شرایطی که هنرمندان در این دوره متحمل شده اند به نوعی در هنر آنها نمایان می شود و این به کار ، سبک و دیدگاه هنرمندان بستگی دارد.

این هنرمند در پایان گفت: در این شرایط می توانیم به همکاری گالری های داخل و خارج از ایران توجه داشته باشیم و در صورت لغو شرایط تحریم ، بسیاری از گالری ها با سهولت بیشتری می توانند فعالیت های اقتصادی و پولی را انجام دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.