نماینده مجلس: رئیس جمهور باید پاسخگو باشد؛ مردم در آتش گرانی می سوزند

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد هیات رئیسه در برابر دولت اظهار کرد: «باید رئیس جمهور با حضور در مجلس در برابر گرانی‌ها و وضعیت اقتصادی پاسخگو باشد؛ زیرا مردم در آتش گرانی می‌سوزند.»

صدیف بدری در جلسه علنی در تذکری با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۲ آئین نامه داخلی درخصوص حفظ شان، منزلت و اقتدار مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه قانونی نمایندگان گفت: «متاسفانه هیات رئیسه آنچنان که باید، در این باره عمل نکرده است. عملکرد هیات رئیسه در برابر حواشی و هجمه‌های گسترده خوب نبود؛ به نحوی که در وهله اول با کج سلیقگی زمینه تخریب مجلس را ایجاد کرد و بعد از آن در برابر هجمه‌ها سکوت و یا در زمان نامناسب غیراصولی دفاع کرد.»

این نماینده مجلس افزود: «هزینه این موارد را نه فقط هیات رئیسه که کل نمایندگان مجلس پرداخت کردند. انتظار داریم بهتر عمل کنند و آبروی نمایندگان را به خطر نیندازند. از سوی دیگر بعد از گذشت پنج ماه از آغاز به کار مجلس یازدهم نشانی از تعیین راهبرد، برنامه مشخص و اولویت‌بندی در جلسات مجلس دیده نمی‌شود. همچنان شاهد افزایش قیمت دلار هستیم و مچ اقتصاد و معیشت مردم را خوابانده و دولت هم در برابر این آتش گرانی روزه سکوت گرفته است.»

وی تاکید کرد: «انفعال مجلس در برابر بی‌اعتنایی سریالی رئیس جمهور برابر خانه ملت قابل قبول نیست؛ آن هم درست در شرایطی که شاهد بلاتکلیفی چندین ماهه وزارت صنعت، معدن و تجارت بودیم و بازار هم در آتش گرانی و تورم بی‌سابقه می‌سوخت. این اتفاقات به هیچ عنوان در شان مجلسی نیست که به گفته رهبر باید امید و انتظار مردم باشد.»

بدری یادآور شد: «بیش از ۱۸۰ نماینده طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کردند و همچنان این موضوع بلاتکلیف است. چرا هیات رئیسه نتوانسته حتی در یک جلسه ویژه از رئیس جمهور دعوت کند تا مسائل اقتصادی، تورم، گرانی افسارگسیخته و معیشت مردم را رسیدگی کند؟ چرا هنوز هیات رئیسه نتوانسته رئیس جمهور را به مجلس بیاورد؟ مجلس در آتش گرانی های ساعتی می‎‌سوزد. لازم است دولت را به پای میز پاسخگویی آورده تا به مردم توضیح دهند که برای این وضعیت چه برنامه‌ای دارند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.