انتقاد ترامپ از بایدن در رابطه با نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا + پاسخ بایدن

به گزارش چاپار نیوز، دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا ضمن انتقاد کردن از صحبت های رقیب انتخاباتی اش جو بایدن ، اظهار کرد که تحقیقات قانونی در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده است.

پس از اتمام صحبت های جو بایدن که خود را در راه پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا توصیف کرده بود، دونالد ترامپ در پاسخ به بایدن در توئیتر اینگونه نوشت: جو بایدن نباید به اشتباه ادعای پیروزی در انتخابات را مطرح می‌کرد. من هم می‌توانستم چنین ادعایی بکنم. تحقیقات قانونی در این باره آغاز شده است.

دونالد ترامپ ، رییس جمهور فعلی آمریکا پس از گذشت دقایقی مجددا و با هدف انتقاد از بایدن در توئیتر نوشت: شب انتخابات من در همه این ایالت ها برتری داشتم، اما با گذشت روزها شاهد از بین رفتن این معادلات به طرز معجزه آسایی بودم. شاید با پیشبرد مراحل قانونی ما، این وضعیت بازگردد.

لازم به ذکر است که شمارش آرا در برخی از ایالت های آمریکا در حال انجام است. تا این لحظه جو بایدن موفق شده تا در ایالت هایی مانند پنسیلوانیا و نوادا از ترامپ پیشی بگیرد.

به نظر می رسد، ترامپ و ستاد انتخاباتی او در راستای شکایت علیه رای شماری در برخی حوزه ها اقدام نموده اند.

بنابر اخبار واصله، جو بایدن در پاسخ به گفته های ترامپ و طی سخنرانی خود به برخی نکات اشاره کرد. این نکات به شرح زیر است:

  • بایدن نسبت به پیروزی خود اطمینان دارد اما آن را به صورت عمومی اعلام نمی کند.
  • بر طبق گفته های بایدن، وی در آریزونا، نوادا و پنسیلوانیا در حال پیروز شدن است.
  • بایدن موفق شده تا در ایالت مهم و تاثیر گذار پنسیلوانیا با اختلاف بیست و هفت هزار رای از ترامپ پیشی بگیرد. با این حال ترامپ به وی هشدار داده که خود را برنده انتخابات معرفی نکند.
  • ترامپ همچنان بر تقلب بر انتخابات تاکید دارد و اعلام کرده که به مبارزه ادامه خواهد داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.