انتقاد ترامپ از آرای پستی: دیوان عالی آمریکا پیروز انتخابات را معرفی خواهد کرد

ماجرای انتقاد ترامپ از آرای پستی از این قرار است که رئیس‌جمهور آمریکا گفته شاید آمریکایی‌ها تا چندین ماه ندانند پیروز انتخابات چه کسی است و دلیل آن مناقشه برسر آرای پستی است؛ وی از متدی انتقاد دارد که امسال مورداستقبال بیش از نیمی از رای‌دهندگان آمریکایی قرار گرفته است.

کارشناسان انتخاباتی گفته‌اند که بعد از انتخابات سوم نوامبر احتمالا چند روز زمان لازم باشد تا پیروز میدان مشخص شود؛ چراکه زمان لازم است تا آرای پستی که بعد از روز انتخابات می‌رسند، شمرده شوند.

دونالد ترامپ جمعه در گردهمایی ویرجینیا گفت: «ترجیح می‌دهم به سرعت متوجه شوم که در انتخابات برده یا باخته‌ام، به جای اینکه منتظر بمانم تا آرای پستی برسند. دوست دارم تلویزیون تماشا کنم و بشنوم که پیروز انتخابات… است، خب؟ شاید شما این را برای چند ماه نشنوید؛ چون این روند یک آشوب است».

ترامپ افزود: «بسیار بعید است که شما در شب انتخابات متوجه پیروز آن شوید. ممکن است من پیشتاز باشم و بعد آن‌ها همینطور رای و رای و رای بگیرند. زیرا اکنون آن‌ها این را می‌گویند که آراء ممکن است با تاخیر برسد».

طبق احکام دادگاه‌ها در این ماه، مقام‌ها در ایالات‌ مهم پنسیلوانیا، میشیگان، ویسکانسین و کارولینای شمالی مجوز شمارش آرایی را دارند که بعد از سوم نوامبر می‌رسند و تا روز انتخابات ارسال شده بودند.

نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که با وجود انتقاد ترامپ از آرای پستی اکثر دموکرات‌ها نسبت به جمهوری‌خواهان رای دادن پستی را ترجیح می‌دهند تا به کووید-۱۹ آلوده نشوند؛ اما کمپین ترامپ با طرح شکایاتی در چند ایالت برای محدود کردن رای‌دهی پستی تلاش می‌کند.

دونالد ترامپ در روزهای اخیر از تعهد به انتقال مسالمت‌آمیز قدرت، درصورت شکست در انتخابات دربرابر جو بایدن دموکرات امتناع کرده و گفته پیش‌بینی می‌کند که دیوان عالی آمریکا درنهایت شخص پیروز را معرفی خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.