فرآیند انتخاب رشته برای مجازشدگان در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ آغاز شد

0 35

به گزارش چاپار نیوز، فرآیند انتخاب رشته برای مجازشدگان در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ از امروز چهارشنبه مورخ دوم مهر ماه آغاز شد.

بنابر گزارش سازمان سنجش، دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ دیروز، سه شنبه مورخ اول مهر ماه منتشر شده و انتخاب رشته برای مجازین کنکور هم از امروز آغاز می گردد.

سازمان سنجش همچنین اعلام کرد که ۱۷۵ هزار و ۸۴۹ داوطلب در رشته های با آزمون کنکور پذیرفته می شوند.

در کنکور امسال در گروه آزمایشی ریاضی و فنی تعداد ۱۲۵ هزار و ۴۲۰ داوطلب، در گروه آزمایشی تجربی تعداد ۳۵۲ هزار و ۹۲۳ داوطلب، در گروه آزمایشی علوم انسانی ۳۱۴ هزار و ۴۷۱ داوطلب، در گروه آزمایشی هنر ۸۰ هزار و ۸۶ داوطلب و در گروه آزمایشی زبان نیز تعداد ۱۲۹ هزار و ۵۰۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.

مجازین به انتخاب رشته توجه نمایند که پس از اتمام مراحل انتخاب رشته، شماره رسید ۱۵ رقمی که سیستم در اختیار آن ها قرار می دهد را نزد خود نگه دارند.

لازم به ذکر است که پاسخنامه و کلید نهایی سوالات کنکور برای رتبه های زیر ۱۰۰ هزار کشور در رشته های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و رتبه های زیر ۲۰ هزار کشوری در گروه های هنر و زبان های خارجی در سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

داوطلبین می توانند از طریق سایت سازمان سنجش نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. لازم به ذکر است که راهنمای انتخاب رشته نیز در همین زمان در سایت سنجش قرار گرفته است.

بهتر است بدانید که داوطلبینی که در دوره روزانه قبول شوند، در سال آینده تحت هیچ شرایطی اجازه انتخاب رشته های روزانه را ندارند.

متقاضیانی که در سهمیه ثبت نامی خود مغایرتی مشاهده می‌کنند لازم است تا آخر وقت امروز چهارشنبه مورخ دوم مهر ماه به سازمان‌های مربوطه مراجعه نموده و برای حل مساله سهمیه خود اقدام نمایند. همچنین متقاضیان در صورت مشاهده مغایرت در سوابق تحصیلی خود می توانند تا تاریخ دوم مهر به منطقه آموزش و پرورش شهرستان مربوطه مراجعه کرده و مشکل خود را پیگیری نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.