انتصاب نواف الاحمد جابر الصباح، امیر جدید کویت به دنبال درگذشت امیر این کشور

0 19

به گزارش خبرگزاری روسیا الیوم، دیوان کویت روز قبل -‌سه شنبه- درگذشت امیر این کشور را اعلام و امیر جدید کویت را تعیین نمود.

در بیانیه دیروز دیوان امیری کویت آمده است: «با غم و اندوه بسیار، به مردم کویت و ملل عرب و دوستانمان در سراسر جهان درگذشت صباح الاحمد الجابر الصباح را تسلیت می‌گوییم.»

خبر درگذشت امیر کویت در حالی اعلام شد که روز گذشته شبکه‌های تلویزیونی کویت برنامه‌های روزانه خود را قطع کرده و آیاتی از قرآن کریم را پخش کردند.

دیوان امیری کویت سه شنبه طی بیانیه‌ای رسمی خود اعلام کرد شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت در سن ۹۱ سالگی و در ساعت چهار عصر سه شنبه به وقت کویت در آمریکا دار فانی را وداع گفت. همچنین دیوان امیری کویت به مناسبت درگذشت امیر این کشور چهل روز عزای عمومی و سه روز تعطیلی سراسری در کشور اعلام کرد.

امیر جدید کویت کیست؟

شورای وزیران کویت ساعاتی پس از تایید شدن خبر درگذشت شیخ صباح احمد جابر الصباح، جانشین وی را انتخاب کردند.

هیئت وزیران کویت در راستای عمل به قانون اساسی، شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح، ولی عهد این کشور را امیر جدید کویت کشور نامیدند.

در بیانیه شورای وزیران کویت آمده که نواف الاحمد جابر الصباح، ولیعهد و برادر کوچک شیخ صباح احمد جابر الصباح است و حال به عنوان امیر جدید کویت انتخاب شده است.

همچنین پیش از این مجلس الامه پارلمان کویت هم اعلام کرده بود که شیخ نواف الاحمد الصباح در جلسه صبح امروز پارلمان، مراسم تحلیف را به جای می‌آورد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.