اقدامات شهرداری تهران درباره آماده سازی پایتخت برای نوروز

به گزارش چاپارنیوز، اصغر عطایی، مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران درباره آماده سازی پایتخت برای نوروز و اقدامات سازمان های زیر مجموعه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران توضیحاتی ارائه داد.

وی اظهار داشت: سازمان پسماند معمولاً در پایان سال به دلیل میزان زباله در مراکز خرید و برخی جاها درگیر است. این سازمان ۷ اقدام ویژه برای آماده سازی تهران انجام می دهد، از جمله: ایجاد ۲۰۰۰ مخزن بازیافت در ظرفیت های ۱۲۰ و ۲۴۰ به منظور اجرای طرح کارت و همچنین حذف مخازن ۱۱۰ لیتری از سطح برخی معابر است.

به گفته عطایی، مشارکت سازمان در تولید و توزیع سریال “ن.خ” در راستای فعالیت های فرهنگی و همچنین فعالیت های متعدد آموزشی در شستشو و بهینه سازی مدیریت پسماند از دیگر اقدامات شهرداری تهران است.

به گزارش سایت شهر، مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران همچنین در مورد اقدامات سازمان میادین میوه و تره بار گفت: این سازمان در این روزها ۱۲ اقدام ویژه دارد که بهره برداری از ۳ بازار جدید، با هماهنگی برای تأمین ۱۳۵۰۰ تن محصول های با مصرف بالا، توزیع ۵۰۰ تن محصولات پروتئینی تنظیم بازار، تخفیف محصولات فرآوری شده در ۲۵ گروه کالایی و اجرای طرح پایش و کالیبراسیون کنترل ترازوها از این قبیل است.

وی همچنین به ۷ اقدام ویژه آتش نشانی در ۲۲ منطقه اشاره کرد و توضیح داد: مهمترین آنها افتتاح ۳ ایستگاه جدید آتش نشانی است که افتتاح ایستگاه سعدی در منطقه ۱۲، ایستگاهی در میرداماد و ایستگاهی در استان ری است.

عطایی گفت: ۵۰۰۰ آتش نشان در روز چهارشنبه آخر سال و آن روزها شهر را تحت پوشش قرار می دهند. پیش بینی می شود هزاران تیم عملیاتی در روز طبیعت امنیت در نقاط ورود و خروج را تأمین کنند. تیم ها در پنجشنبه آخر سال در بهشت ​​زهرا و مسیرهای منتهی به حضور مردم در بهشت ​​زهرا (س) مستقر می شوند. اقدامات دیگر شامل ساماندهی کلیه ۱۳۳ ایستگاه آتش نشانی است.

وی گفت: ۸ اقدام ویژه توسط سازمان صنایع و مشاغل برای نوروز انجام می شود. بهبود ظاهر کیوسک ها مانند شستشو، بهسازی و جمع آوری سد معبر کیوسک ها از جمله این موارد هستند. مدیریت و سازماندهی دست فروش ها و بازارهای روز در موجود در منطقه ها از دیگر اقدامات در دستور کار است.

عطایی توضیح داد: برخی از مکان ها با هدف ساماندهی دستفروشان با همکاری حریم بان و شهربان در پایان سال انجام می شود. اقدامات دیگر شامل مبارزه با موش ها و زنده نگه داشتن سگ های ولگرد در شهر و پاکسازی محیطی مراکز همگانی فروش وسایل نقلیه که شامل پاکسازی این مناطق است از دیگر اقدامات است.

وی افزود: اداره کل محیط زیست همچنین ۹ اقدام ویژه را در دستور کار دارد؛ معاینه فنی کلیه وسایل نقلیه سبک و سنگین یکی از آنهاست. همچنین کنترل ایمنی و HSE در شهرداری و کنترل هزار ساختمان شهرداری در ارتباط با ماسک و دستکش، کنترل اتوبوس ها و BRT و… از جمله فعالیت های اداره کل محیط زیست است. کنترل کارواش ها و بازچرخانی آب نیز در گروه اقدامات زیست محیطی قرار دارد. آنها همچنین آبگرمکن های خورشیدی را در منطقه بازرسی می کنند.

عطایی گفت: شرکت شهربان و حریم بان نیز دو اقدام ویژه را انجام می دهند که سعی در مقابله با سد معبر غیر مجاز دارند و بر ساخت و سازها نظارت دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.